et en

Uudised

01.05.2015

Ümber Viljandi järve jooksu võit jäi Eestisse

1. mail peetud ümber Viljandi järve jooksu võitis teist aastat järjest Roman Fosti. Foto: Imre Avaste

1. mail peetud ümber Viljandi järve jooksu võitis teist aastat järjest Roman Fosti, kes suutis enam kui 15 sekundiga edestada Keenia jooksjat Ibrahim Mukunga Wachirat.

Fosti parandas oma mullu joostud isiklikku rekordi 25 sekundiga ning jõudis finišisse ajaga 36.14. Viljandi järvejooksu kõigi aegade edetabelis tõstab see tulemus Fosti seitsmendale kohale.

Favoriidina rajale läinud Mukunga Wachira kaotas võitjale 17 sekundiga. Kolmanda koha sai Sergei Tšerepannikov, kelle aeg oli 37.57 ning kaotus võitjale üle pooleteist minuti.

Koos järvejooksu võiduga ka Eesti krossijooksu meistritiitli võitnud Fosti oli rõõmus selle üle, et tal õnnestus üldvõit Eestisse jätta. 86 aasta jooksul on Viljandi järvejooksu võit Eestist välja läinud neljal korral. Kolm võitu on läinud Lätti ja üks Venemaale.

Naiste arvestuses läks võit aga Eestist välja ja selle sai venelanna Jelena Sedova, kes üldarvestuses jooksis ajaga 41.09 välja väga kõrge 24. koha.

Naiste seas teise koha sai Liina Luik ajaga 41.45 ja see andis üldkokkuvõttes 35. koha. Luik pärjati ka Eesti krossijooksumeistriks. Kolmanda koha sai naiste seas mullune võitja Jekaterina Patjuk. Tema aeg oli 42.49 ning üldkokkuvõttes pälvis ta 49. koha.

Ümber Viljandi järve jooksul püstitati uus registreerunute rekord. Jooksule pani end kirja 3282 inimest ning kepikõnnile 695 osalejat. Mõlemad numbrid on umbes saja võrra suuremad kui mullu.

28.03.2024

31. märtsil lõpeb ühisregistreerimine RIMI Eesti Linnajooksude sarjale

Pressiteade, 28. märts 2024   Sel nädalal lõpeb ühisregistreerimine RIMI Eesti Linnajooksude sarjale. Eesti suurimasse jooksusarja kuulub üheksa tuntud jooksu, mille eesmärgiks on tuua jooksu- ja käimisradadele 50 000 inimest.
26.03.2024

95.Suurjooksu ümber Viljandi järve raames korraldatakse 10-ne etapiline teatejooks ümber Viljandi järve

Pühapäev,14. Aprill kell 12:00 start Viljandi linnastaadion   INFO ja JUHEND    https://viljandijarvejooks.ee/et/teatejooks   VÕISTKONDADE REGISTREERIMINE TEATEJOOKSULE kuni 12.04.2024  katlin@viljandijarvejooks.ee
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee