Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

News

20.02.2018

Ümber Viljandi järve jooksule on juba üle 1200 startija

Kui Eesti Vabariik tähistab sel aastal 100. sünnipäeva, siis ümber Viljandi järve jooks saab tänavu stardi 89. korda. Huvi 1. mail oleva jooksu vastu on tänavu isegi suurem kui mullu, mil püstitati uus registreerunute rekord.

Veebruari keskpaigaks oli end tänavu 1. mail Viljandi staadionilt startivale jooksule kirja pannud üle 1200 osaleja. Neist pisut üle tuhande on end registreerunud ainult ümber Viljandi jooksule või kepikõnnile ning lisaks on pisut üle 200 jooksja pannud end kirja Selveri Linnajooksude sarjale ning tänavu avab selle jooksusarja ümber Viljandi järve jooks.

Eesti kõige vanema rahvajooksu startijate rekord pärineb 2017. aastast, kui 1. mail kella 12-ks oli stardinumber välja antud 4012-le osalejale. Tänavune registreerimise aktiivsus annab korraldajatele alust loota, et sel aastal ületatakse taas 4000 startija piir.

Ümber Viljandi järve jooksu peetakse tänavu 88. korda. See võistlus on osalejate seas populaarne suuresti seetõttu, et võistluse reeglid pole aastakümnete vältel muutunud. Nii nagu esimesel jooksul 1928. aastal, on ka kõikidel järgnevatel jooksudel olnud rajavalik osalejatele vaba, läbida tuleb vaid kaks järve ääres asuvat silda.

Samuti pole pikkade aastakümnete jooksul muutunud stardiaeg ehk see on igal aastal 1. mail kell 12 Viljandi staadionil.

Ümber Viljandi järve jooksu osalejate seas on hulgaliselt mehi ja naisi, kes startinud ja lõpetanud võistluse kümneid kordi. Nii on tänavu starti oodata sel aastal 85. sünnipäeva tähistavat Benno Viirandit, kes on finišeerunud juba 59 jooksul.

Korraldajad saadavad juba mitmendat aastat osalemiskutse koos tasuta stardikohaga kõigile meestele, kes on lõpetanud jooksu vähemalt 40 korral ja naistele, kellel on ette näidata minimaalselt 20 osalemiskorda. Selliseid kutseid saadavad korraldajad enne jooksu välja ligi poolesajale inimesele.

Registreerimise teine voor ümber Viljandi järve jooksule lõpeb veebruari viimasel päeval. Jooksule ja kepikõnnile saab end kirja panna veebilehel www.viljandijarvejooks.ee. Veebruari lõpuni maksab stardinumber jooksule 15 eurot. Alaealistele ja üle 60-aastastele kehtib soodushind 12 eurot. Kepikõnnile registreerumine maksab samuti 12 eurot.

 

02.04.2020

Announcement: 91st Grand Race Round Lake Viljandi postponed until August 1st due to Coronavirus disease

Due to the current worldwide outbreak of COVID-19 and circumstances listed below the board of 91st Grand Race Round Lake Viljandi has gathered on March 25th and decided to postpone 91st Grand Race Round Lake Viljandi until August 1st, according t...
Suurjooks ümber Viljandi järve Phone: +372 4351575 E-mail: suurjooks@viljandi.ee
   ...