Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

News

04.01.2021

92. ümber Viljandi järve jooksule registreerimine algab jaanuari keskel

92. ümber Viljandi järve jooksule registreerimine saab alguse jaanuari keskpaigas ning esialgsete plaanide kohaselt stardib jooks tavapärasel ajal 1. mail.

„Kindlasti peame jälgima ja järgima valitsuse ning Terviseameti korraldusi, mis on seotud koroonaviiruse leviku pidurdamisega, aga esialgu arvestame võimalusega, et saame suurjooksule stardi anda 1. mail,” selgitas ümber Viljandi järve jooksu korraldustoimkonna juht Mati Jürisson. „Teisi võimalikke kuupäevi, millal jooks võiks algaval suvel startida, pole me veel paika pannud.”

Kui varasematel aastatel on jooksule registreerimine alanud juba detsembris, siis tänavu tuleb veel oodata paar nädalat enne kui saab end võistlusele kirja panna. „Kõik need, kes otsustasid mullu loobuda ja viisid ma registreeringu aasta võrra edasi, saavad endale stardikoha 2021. aasta jooksule,” kinnitas Jürisson.

91. suurjooks ümber Viljandi järve tuli eriolukorra tõttu lükata 1. mailt 1. augustile. Ka siis tohtis viiruseleviku tõkestamiseks korraga startida vaid 1000 jooksjat ning võistlusele registreeriti 2000 osalejat, kes startisid kahes erinevad jooksus. Lisaks läbis veel enam kui 100 jooksjat distantsi virtuaaljooksuna ning kokku lõpetas 91. jooksu 1520 osalejat.

Mati Jürisson avaldas lootust, et tänavu ei pea enam jooksjaid erineval ajal distantsile lähetama ning pole ka vaja seada piiranguid osalejatearvule.

Ümber Viljandi järve jooks peeti esimest korda 1928. aastal. Alates 1931. aastast pole jooks ühelgi aastal ära jäänud ning starditi ka kõigile II maailmasõja aastatel. Viimastel aastatel on ümber Viljandi järve jooksul osalenud ligi 4000 jooksjat ja kepikõndijat ning lastejooksudel on osalenud ligi 1000 last.

02.04.2020

Announcement: 91st Grand Race Round Lake Viljandi postponed until August 1st due to Coronavirus disease

Due to the current worldwide outbreak of COVID-19 and circumstances listed below the board of 91st Grand Race Round Lake Viljandi has gathered on March 25th and decided to postpone 91st Grand Race Round Lake Viljandi until August 1st, according t...
Suurjooks ümber Viljandi järve Phone: +372 4351575 E-mail: suurjooks@viljandi.ee
   ...