Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

Uudised

04.01.2021

92. ümber Viljandi järve jooksule registreerimine algab jaanuari keskel

92. ümber Viljandi järve jooksule registreerimine saab alguse jaanuari keskpaigas ning esialgsete plaanide kohaselt stardib jooks tavapärasel ajal 1. mail.

„Kindlasti peame jälgima ja järgima valitsuse ning Terviseameti korraldusi, mis on seotud koroonaviiruse leviku pidurdamisega, aga esialgu arvestame võimalusega, et saame suurjooksule stardi anda 1. mail,” selgitas ümber Viljandi järve jooksu korraldustoimkonna juht Mati Jürisson. „Teisi võimalikke kuupäevi, millal jooks võiks algaval suvel startida, pole me veel paika pannud.”

Kui varasematel aastatel on jooksule registreerimine alanud juba detsembris, siis tänavu tuleb veel oodata paar nädalat enne kui saab end võistlusele kirja panna. „Kõik need, kes otsustasid mullu loobuda ja viisid ma registreeringu aasta võrra edasi, saavad endale stardikoha 2021. aasta jooksule,” kinnitas Jürisson.

91. suurjooks ümber Viljandi järve tuli eriolukorra tõttu lükata 1. mailt 1. augustile. Ka siis tohtis viiruseleviku tõkestamiseks korraga startida vaid 1000 jooksjat ning võistlusele registreeriti 2000 osalejat, kes startisid kahes erinevad jooksus. Lisaks läbis veel enam kui 100 jooksjat distantsi virtuaaljooksuna ning kokku lõpetas 91. jooksu 1520 osalejat.

Mati Jürisson avaldas lootust, et tänavu ei pea enam jooksjaid erineval ajal distantsile lähetama ning pole ka vaja seada piiranguid osalejatearvule.

Ümber Viljandi järve jooks peeti esimest korda 1928. aastal. Alates 1931. aastast pole jooks ühelgi aastal ära jäänud ning starditi ka kõigile II maailmasõja aastatel. Viimastel aastatel on ümber Viljandi järve jooksul osalenud ligi 4000 jooksjat ja kepikõndijat ning lastejooksudel on osalenud ligi 1000 last.

30.07.2021

Kust saab stardinumbri, kus saab parkida ja kuhu jätta asjad

Pühapäeval, 1. augustil startiva ümber Viljandi järve jooksu kogu võistluskeskus asub tänavu staadionil. Sealt saab jooksupäeva hommikul Viljandisse saabujad kätte rinnanumbrid ja särgid, valmistuda stardiks ning jätta vajadusel oma asjad pakihoi...
29.07.2021

Ümber Viljandi järve jooksu rada on osalejatele valmis

Niitmistööd ümber Viljandi järve jooksu raja ettevalmistamiseks on suures osas lõppenud ning trass on 1. augustiks jooksjatele ja kepikõndijatele valmis.
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee
   ...