Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

Uudised

04.01.2021

92. ümber Viljandi järve jooksule registreerimine algab jaanuari keskel

92. ümber Viljandi järve jooksule registreerimine saab alguse jaanuari keskpaigas ning esialgsete plaanide kohaselt stardib jooks tavapärasel ajal 1. mail.

„Kindlasti peame jälgima ja järgima valitsuse ning Terviseameti korraldusi, mis on seotud koroonaviiruse leviku pidurdamisega, aga esialgu arvestame võimalusega, et saame suurjooksule stardi anda 1. mail,” selgitas ümber Viljandi järve jooksu korraldustoimkonna juht Mati Jürisson. „Teisi võimalikke kuupäevi, millal jooks võiks algaval suvel startida, pole me veel paika pannud.”

Kui varasematel aastatel on jooksule registreerimine alanud juba detsembris, siis tänavu tuleb veel oodata paar nädalat enne kui saab end võistlusele kirja panna. „Kõik need, kes otsustasid mullu loobuda ja viisid ma registreeringu aasta võrra edasi, saavad endale stardikoha 2021. aasta jooksule,” kinnitas Jürisson.

91. suurjooks ümber Viljandi järve tuli eriolukorra tõttu lükata 1. mailt 1. augustile. Ka siis tohtis viiruseleviku tõkestamiseks korraga startida vaid 1000 jooksjat ning võistlusele registreeriti 2000 osalejat, kes startisid kahes erinevad jooksus. Lisaks läbis veel enam kui 100 jooksjat distantsi virtuaaljooksuna ning kokku lõpetas 91. jooksu 1520 osalejat.

Mati Jürisson avaldas lootust, et tänavu ei pea enam jooksjaid erineval ajal distantsile lähetama ning pole ka vaja seada piiranguid osalejatearvule.

Ümber Viljandi järve jooks peeti esimest korda 1928. aastal. Alates 1931. aastast pole jooks ühelgi aastal ära jäänud ning starditi ka kõigile II maailmasõja aastatel. Viimastel aastatel on ümber Viljandi järve jooksul osalenud ligi 4000 jooksjat ja kepikõndijat ning lastejooksudel on osalenud ligi 1000 last.

05.08.2022

Toompea jalamilt startiva Tallinna Maratoni kõik tänavused võistlustrassid on üheringilise kiire rajaprofiiliga ning viivad osavõtjad Eesti pealinna kuue linnaosa eripalgelistesse paikadesse.

PRESSITEADE 4. august 2022   Toompea jalamilt startiva Tallinna Maratoni kõik tänavused võistlustrassid on üheringilise kiire rajaprofiiliga ning viivad osavõtjad Eesti pealinna kuue linnaosa eripalgelistesse paikadesse.
08.06.2022

Kümnendat korda toimuv Narva Energiajooks toob starti Eesti parimad pikamaajooksjad

RIMI Eesti linnajooksud pressiteade 7. juuni 2022   Kümnendat korda toimuv Narva Energiajooks toob starti Eesti parimad pikamaajooksjad ning pakub liikumisrõõmu arvukatele erinevas vanuses harrastajatele. Täies koosseisus on esinda...
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee
   ...