Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

News

29.07.2021

Ümber Viljandi järve jooksu rada on osalejatele valmis

Rada kulgeb läbi viljapõllu.

Niitmistööd ümber Viljandi järve jooksu raja ettevalmistamiseks on suures osas lõppenud ning trass on 1. augustiks jooksjatele ja kepikõndijatele valmis.

Kahest järve vastaskaldale jäävast põllust ühel koristati vili juba mitu päeva tagasi ja Sammuli hobusekopli järel saavad osalejad üle põllu joosta vabalt valitud rada mööda. Suure teene tegi järvejooksjatele osaühing Saimre Viljakasvatus, kes rajas jooksjatele tee läbi oma rapsipõllu. Põllul kasvav vili ei olnud küll veel koristamiseks küps ning ettevõte kandis ligi kilomeetri pikkuse raja lubamisega märkimisväärset kahju, aga põllumajandusega tegelev firma tuli jooksjatele ja kepikõndijatele vastu ning lubas osalejad oma maale ning rajas neile ka läbi vilja tee.

Niidetud on ka Orika silla järel olev rada, mis kulgeb läbi soo. Tõenäoliselt ei ole kunagi varem olnud järvejooksul sedavõrd kuiva teekonda, sest ka Orika soo on kuuma suve jooksul kuivanud metsarajaks, kus on küll ohtlikke puujuuri, kuid kogu rada on tavatult kuiv.

Rajameister Einar Kaigas on teinud tublisti tööd ning trimmerdanud puhtaks põlluääri, kraavikaldaid ja teepervesid, et jooksjatel oleks vastaskaldal ees kindel ja turvaline rada.

Ümber Viljandi järve jooks saab stardi 1. augustil kell 12. Starti on lubatud kuni 2000 jooksjat ja kepikõndijat.
Eesti vanima traditsioonilise rahvaspordivõistluse üks reegleid on olnud alates 1928. aastast, et rajavalik on kõigile vaba. 2020. ja 2021. aastal on tulnud aga korraldajatel senisest enam jooksjaid kindlale trassile suunata, sest südasuvised olud tähendavad, et põldudel on valmimas vili ning igale poole jooksjad minna ei tohi.

02.04.2020

Announcement: 91st Grand Race Round Lake Viljandi postponed until August 1st due to Coronavirus disease

Due to the current worldwide outbreak of COVID-19 and circumstances listed below the board of 91st Grand Race Round Lake Viljandi has gathered on March 25th and decided to postpone 91st Grand Race Round Lake Viljandi until August 1st, according t...
Suurjooks ümber Viljandi järve Phone: +372 4351575 E-mail: suurjooks@viljandi.ee
   ...