Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

Uudised

29.07.2021

Ümber Viljandi järve jooksu rada on osalejatele valmis

Rada kulgeb läbi viljapõllu.

Niitmistööd ümber Viljandi järve jooksu raja ettevalmistamiseks on suures osas lõppenud ning trass on 1. augustiks jooksjatele ja kepikõndijatele valmis.

Kahest järve vastaskaldale jäävast põllust ühel koristati vili juba mitu päeva tagasi ja Sammuli hobusekopli järel saavad osalejad üle põllu joosta vabalt valitud rada mööda. Suure teene tegi järvejooksjatele osaühing Saimre Viljakasvatus, kes rajas jooksjatele tee läbi oma rapsipõllu. Põllul kasvav vili ei olnud küll veel koristamiseks küps ning ettevõte kandis ligi kilomeetri pikkuse raja lubamisega märkimisväärset kahju, aga põllumajandusega tegelev firma tuli jooksjatele ja kepikõndijatele vastu ning lubas osalejad oma maale ning rajas neile ka läbi vilja tee.

Niidetud on ka Orika silla järel olev rada, mis kulgeb läbi soo. Tõenäoliselt ei ole kunagi varem olnud järvejooksul sedavõrd kuiva teekonda, sest ka Orika soo on kuuma suve jooksul kuivanud metsarajaks, kus on küll ohtlikke puujuuri, kuid kogu rada on tavatult kuiv.

Rajameister Einar Kaigas on teinud tublisti tööd ning trimmerdanud puhtaks põlluääri, kraavikaldaid ja teepervesid, et jooksjatel oleks vastaskaldal ees kindel ja turvaline rada.

Ümber Viljandi järve jooks saab stardi 1. augustil kell 12. Starti on lubatud kuni 2000 jooksjat ja kepikõndijat.
Eesti vanima traditsioonilise rahvaspordivõistluse üks reegleid on olnud alates 1928. aastast, et rajavalik on kõigile vaba. 2020. ja 2021. aastal on tulnud aga korraldajatel senisest enam jooksjaid kindlale trassile suunata, sest südasuvised olud tähendavad, et põldudel on valmimas vili ning igale poole jooksjad minna ei tohi.

14.01.2022

Viljandi järvejooks avab uut nime kandva jooksusarja

Viljandi järvejooks avab 1. mail tavapäraselt Eesti linnajooksude sarja, mis tänavu vahetab peasponsorit ning kannab nime RIMI Eesti Linnajooksude sari. Eesti suurima jooksusarja eesmärk on liikuma panna 50 000 inimest. Need, kes tahavad registre...
07.08.2021

Jooksu T-särgid ootavad omanikke

Tänavu oli jooksule varakult registreerunutel võimalik lunastada lisaks rinnanumbrile ka mälestuseks ümber Viljandi järve jooksu T-särke. Ligi pooled särgid jäid aga enne jooksu väljavõtmata ning nüüd on neid võimalik saada tööpäeviti ja laupäevi...
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee
   ...