Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

News

08.04.2019

Teatejooks pakub firmade spordiklubidele võimaluse ühiseks sportimiseks

Päev enne ümber Viljandi järve jooksu antakse Viljandi staadionilt start teatejooksule ümber järve ning teist korda saavad sellel jooksul lisaks koolidele startida ka ettevõtete ja asutuste kümneliikmelised võistkonnad.

„Esimene katsetus eelmisel aastal näitas, et ettevõtete ja asutuste huvi sellise ühise võistluse vastu on päris suur,” selgitas teatejooksu korraldustööd juhtiv spordiklubi MyFitness treener Raivo Nõmm. Tema sõnul on paljudes ettevõtetes loodud spordiklubid, kus tehakse ühiseid treeninguid, aga võimalusi ühtse võistkonnana võistlemas käia, on väga vähe. „Teatejooks ümber Viljandi järve pakub just sellise võimaluse,” rääkis Nõmm.

Endise tippjooksja ja nüüdse treeneri sõnul on päev enne suurt jooksu väga hea teha üks lühike kiire treening ning teatejooks, kus ühe etapi pikkus algab 500 meetrist ja ulatub kuni kahe kilomeetrini pakub just sellise võimaluse.

Esimesel neljal aastal, mil teatejooksu korraldati, oli see mõeldud vaid koolide võistkondadele ning eraldi arvestuses olid põhikoolid ja gümnaasiumid. Koolide võistlus jätkub ka tänavu ning endiselt oodatakse starti kõigi Eesti koolide esindusi.

Teatejooksu start antakse 30. aprillil kell 17.30 Viljandi staadionilt. Igas võistkonnas on kümme liiget, kellest viis on naised ja viis mehed. Esimest korda on sel aastal lubatud teha vahetusi nii, et mehe asemel võib joosta naine. „Näiteks Viljandis on väga palju naiskollektiive ja viie mehe leidmisega võib raskusi,” selgitas Nõmm.

Ühe jooksuetapi pikkus jääb vahemikku 500 meetrit kuni kaks kilomeetrit. Erinevalt 1. mai suurjooksust, on teatejooksu trass täpselt paigas ning joostakse mööda Viljandi järve ümbritsevat matkarada. Osalejad viiakse nende vahetuspunkti bussidega ning tuuakse pärast jooksu lõppu ka staadionile tagasi.

Stardimaksu teatejooksule ei ole ning registreerida saab võistkonda e-kirjaga aadressil suurjooks@viljandi.ee

1. mail startivale 90. ümber Viljandi järve jooksule on end kirja pannud ligi 2800 osalejat. Registreerimisega hakkab kiireks minema neil osalejatel, kes soovivad endale stardikoridoris kohta eelmise või üle-eelmise aasta tulemuse alusel, selleks tuleb end kirja panna hiljemalt 14. aprillil.

Ümber Viljandi järve jooks on Eesti vanim järjepidevalt peetav rahvaspordivõistlus. Esimest korda starditi 1928. aastal ning alates 1931. aastast on joostud igal aastal.

 

02.04.2020

Announcement: 91st Grand Race Round Lake Viljandi postponed until August 1st due to Coronavirus disease

Due to the current worldwide outbreak of COVID-19 and circumstances listed below the board of 91st Grand Race Round Lake Viljandi has gathered on March 25th and decided to postpone 91st Grand Race Round Lake Viljandi until August 1st, according t...
Suurjooks ümber Viljandi järve Phone: +372 4351575 E-mail: suurjooks@viljandi.ee
   ...