Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

Uudised

08.04.2019

Teatejooks pakub firmade spordiklubidele võimaluse ühiseks sportimiseks

Päev enne ümber Viljandi järve jooksu antakse Viljandi staadionilt start teatejooksule ümber järve ning teist korda saavad sellel jooksul lisaks koolidele startida ka ettevõtete ja asutuste kümneliikmelised võistkonnad.

„Esimene katsetus eelmisel aastal näitas, et ettevõtete ja asutuste huvi sellise ühise võistluse vastu on päris suur,” selgitas teatejooksu korraldustööd juhtiv spordiklubi MyFitness treener Raivo Nõmm. Tema sõnul on paljudes ettevõtetes loodud spordiklubid, kus tehakse ühiseid treeninguid, aga võimalusi ühtse võistkonnana võistlemas käia, on väga vähe. „Teatejooks ümber Viljandi järve pakub just sellise võimaluse,” rääkis Nõmm.

Endise tippjooksja ja nüüdse treeneri sõnul on päev enne suurt jooksu väga hea teha üks lühike kiire treening ning teatejooks, kus ühe etapi pikkus algab 500 meetrist ja ulatub kuni kahe kilomeetrini pakub just sellise võimaluse.

Esimesel neljal aastal, mil teatejooksu korraldati, oli see mõeldud vaid koolide võistkondadele ning eraldi arvestuses olid põhikoolid ja gümnaasiumid. Koolide võistlus jätkub ka tänavu ning endiselt oodatakse starti kõigi Eesti koolide esindusi.

Teatejooksu start antakse 30. aprillil kell 17.30 Viljandi staadionilt. Igas võistkonnas on kümme liiget, kellest viis on naised ja viis mehed. Esimest korda on sel aastal lubatud teha vahetusi nii, et mehe asemel võib joosta naine. „Näiteks Viljandis on väga palju naiskollektiive ja viie mehe leidmisega võib raskusi,” selgitas Nõmm.

Ühe jooksuetapi pikkus jääb vahemikku 500 meetrit kuni kaks kilomeetrit. Erinevalt 1. mai suurjooksust, on teatejooksu trass täpselt paigas ning joostakse mööda Viljandi järve ümbritsevat matkarada. Osalejad viiakse nende vahetuspunkti bussidega ning tuuakse pärast jooksu lõppu ka staadionile tagasi.

Stardimaksu teatejooksule ei ole ning registreerida saab võistkonda e-kirjaga aadressil suurjooks@viljandi.ee

1. mail startivale 90. ümber Viljandi järve jooksule on end kirja pannud ligi 2800 osalejat. Registreerimisega hakkab kiireks minema neil osalejatel, kes soovivad endale stardikoridoris kohta eelmise või üle-eelmise aasta tulemuse alusel, selleks tuleb end kirja panna hiljemalt 14. aprillil.

Ümber Viljandi järve jooks on Eesti vanim järjepidevalt peetav rahvaspordivõistlus. Esimest korda starditi 1928. aastal ning alates 1931. aastast on joostud igal aastal.

 

23.04.2019

Maratonimehed tulevad Viljandisse mõõtu võtma

Nelja aasta pikkuse vaheaja järel kavatseb 1. mail taas ümber Viljandi järve jooksule startida võistluse kahekordne võitja Roman Fosti. Oma esimest võitu läheb Viljandi järvejooksul aga püüdma Tiidrek Nurme.
17.04.2019

14-aastane tüdruk tuleb Viljandi järvejooksule võitu kaitsma

Eelmise nädala lõpuks pani end 1. mail startivale ümber Viljandi järve jooksule kirja üle 3200 jooksja ja kepikõndija. Kevadel liiklusõnnetusse sattunud eelmise aasta üldvõitja Ibrahim Mukunga mullust võitu kaitsma ei tule, küll teatas korraldaja...
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee