Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

Uudised

14.07.2020

Ümber Viljandi järve jooks stardib tänavu kaks korda

Koroonaennetusreeglitest tulenevalt kevadest kesksuvesse lükatud ümber Viljandi järve jooks saab stardi 1. augustil kell 12 ja kell 15. Et 2058 stardiprotokolli kantud inimest saaksid kehtivate reeglite järgi 91. jooksule startida, tuleb nad rajale lähetada kahes jaos.

Tänavune suurjooks ümber Viljandi järve erineb eelnevatest olulisel määral, sest esimest korda tuleb startida kahes jaos ning publikut staadionile ei lubata. Stardiprotokoll, mis on leitav jooksu ajamõõtja kodulehelt, on jagatud pooleks ning keskpäeval saavad stardi numbrid 1-1000 ja kell 15 numbrid 1001-2058. Registreerimine jooksule lõppes juba mitu kuud tagasi, sest korraldajad seadsid osalejate ülempiiriks 2000 inimest.

Seni pole ka teada, millist rada saavad osalejad 1. augustil kasutada. Täpsemalt saab trass selgeks mõni päev enne starti. Olulise muutusena pole seekord rajal ka joogipunkte, sest nende avamine ei tule praegu kehtivate koroonaennetusreeglite järgi kõne alla.

«Oleme seadnud endale eesmärgi 91. suurjooks ümber Viljandi järve tänavu läbi viia, kuid peame arvestama kõiki kehtivaid reegleid,» sõnas jooksu korraldustoimkonna juht Mati Jürisson. Ta viitas asjaolule, et alates 1931. aastast pole ühelgi aastal järvejooks ära jäänud ning seda tava püütakse ka tänavusel keerulisel aastal hoida. «See saab võimalikuks ainult suurte kompromisside tulemusel. Mõistame korraldajatena, et muutused tekitavad osalejatele ebameeldivusi, aga tänan kõiki jooksule ja kepikõnnile tulijaid, et nad on valmis neid aktsepteerima ja täitma,» lisas Jürisson.

Et 1. augustil pääseb starti koos jooksule kutsututega vaid 2058 osalejat, siis korraldatakse ülejäänutele augusti jooksul virtuaaljooks ümber järve. «Nii mõnedki kõrvaljääjad on tundnud muret, et nad ei saa tänavu oma jooksukorda kirja. Neile pakume välja virtuaaljooksu,» rääkis Jürisson.

Alles koostamisel oleva juhendi järgi tuleb end jooksule registreerida, siis joosta või kõndida endale sobival ajal augustis ring ümber Viljandi järve ning saata teave ringi läbimise kohta korraldajatele. «Nii saavad osaleda need, kes esimese 2000 registreerunu sekka ei mahtunud või ei soovi koos tuhande inimesega ühte starti asuda,» selgitas Jürisson.

Jooksukordade lugemine on ümber Viljandi järve jooksul osalejate seas väga populaarne. Kõigile meestele, kes on jooksnud ümber järve vähemalt 40 aastat ja naistele, kes on lõpetanud vähemalt 20 jooksu, saadavad korraldajad igal aastal jooksule nimelise kutse ja nemad stardimaksu tasuma ei pea. Samuti saavad tasuta kutse kõik sportlased, kes on võitnud jooksu vähemalt kümme korda.

Ümber Viljandi järve jooks sai alguse 1928. aastal ning tegemist on vanima iga-aastaselt korraldatava rahvaspordivõistlusega Eestis.

 

 

 

OLULISEMAD MUUTUSED

 

* 1. augustil antakse jooksjatele kaks starti. Esimene start on kell 12 numbritele 1-1000. Teine start on kell 15 numbritele 1001-2058. Enda stardinumbrit näeb siit

 

* Staadionile pääsevad ainult võistlejad ja seda pool tundi enne starti. Väravad avatakse kell 11.30 ja 14.30. Staadionile sisenemine käib staadioni parkla järvepoolse värava kaudu.

 

* Rajal joogipunkte ei ole, korraldajad soovitavad kaasa võtta oma joogipudel kaasa. Joogipudeleid jagatakse lõpetajatele finišis.

 

* Lõplik raja variant kinnitatakse 28. juulil. Rajal on üks vahefiniš, mis asub Orika sillal.

 

* Diplomeid saab internetis alates 5. augustist.

 

* Kohapeal registreerida ei saa.

 

* Stardimaterjale hakatakse väljastama 23. juulist Viljandi spordihoones ning numbreid saab sealt 31. juulini. Spordihoone on avatud tööpäeviti kell 11-19. Jookuspäeval, 1. augustil saab stardimaterjale staadioni järvepoolse värava juurest kell 10.30 – 14.45.

 

* Autasustatakse vahefiniši võitjat, naiste ja meeste esikolmikut ning parimaid viljandasi.

 

* Pärast lõpetamist paluvad korraldajad osalejatel lahkuda staadionilt kohe peaväravate kaudu.

 

* Neile, kes ei mahtunud 2058 registreerunu sekka, aga tahaksid ikkagi rada läbida, et saada kirja osaluskord, korraldatakse augusti vältel virtuaaljooks, mis tuleb läbida ümber Viljandi järve. Virtuaaljooksu juhend valmib paari nädala jooksul.

08.06.2022

Kümnendat korda toimuv Narva Energiajooks toob starti Eesti parimad pikamaajooksjad

RIMI Eesti linnajooksud pressiteade 7. juuni 2022   Kümnendat korda toimuv Narva Energiajooks toob starti Eesti parimad pikamaajooksjad ning pakub liikumisrõõmu arvukatele erinevas vanuses harrastajatele. Täies koosseisus on esinda...
28.05.2022

Tallinna maratonile registreerimise soodusvoor lõpeb 31.mail

Eesti suurim jooksusündmus toimub 9.-11. septembril stardi ja finišiga taas Tallinna kesklinnas.
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee
   ...