Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

Uudised

28.07.2020

Ümber Viljandi järve jooksu trassil suuri muutuseid ei tule

Muudetud viimane kilomeeter ja palve mitte joosta läbi kasvava vilja – need on kaks peamist märksõna, mis iseloomustavad muudatusi sel aastal erandlikult 1. augustil toimuva ümber Viljandi järve jooksu rajal.
 

Kui tavaliselt on Viljandi järvejooksu üks eripära võimalus ise rada valida, siis tänavu tuleb viimane kilomeeter joosta mööda korraldajate etteantud trassi, sest Tartu tänavale jooksjaid ei lubata. Umbes 12 kilomeetri pikkuse jooksu lõpp kulgeb seega mööda Karja, Järve ja Roo tänavat. Distantsi see oluliselt pikemaks ei muuda.

Ülejäänud rada kulgeb varasemaga üsna sarnaselt, kuid korraldajad soovitavad osalejatel teisel pool järve ise mitte trassi avastama hakata ning joosta alates Sammulist mööda korraldajate pakutud rada.

Sammuli hobusekoplit läbiv jooksutrass läheb paljude varemosalenute jaoks tuttavaks saanud Seaküna orust mööda: korraldajate valitud rajalt võetakse eest koplis olevad elektrikarjused ning niidetakse sisse rada. Võimalik on joosta ka läbi Seaküna oru, kuid seal ei koristata teelt elektrikarjuseid ning joosta tuleb läbi pika heina ja nõgeste.

Nii enne kui pärast Viiratsi telemasti juures olevat joogipunkti kulgeb tee üle viljapõllu. Põllumeeste soov on sobivate ilmade korral koristada vili veel enne laupäeva, kuid kui ilmad pole viljalõikuseks sobivad, niidetakse jooksjatele põllule rada. Nii korraldajad kui põllumehed paluvad osalejatel kindlasti kasutada seda rada ning mitte minna kasvava vilja sisse.

Jooksu algusosa on varasemate aastatega sarnane.

Kuni Huntaugu mäeni joostakse koos ja sealt saavad jooksjad jätkata kas Riia maanteed pidi või jätkata mööda järveäärset terviserada. Orika silla järel on võimalik minna läbi soo või mööda terviserada ning iga osaleja saab ise valida, kumma kasuks otsustab.

Suurem osa niitmistöödest tehakse rajal neljapäeval ja reedel ning laupäeva hommikuks on trass suurjooksuks valmis.
5. augustist kuni 30. augustini kavas oleval virtuaaljooksul ei pääse osalejad Sammuli hobusekoplisse. Muus osas on virtuaaljooksu rajavalik sama, mis 1. augustil startival suurjooksul.

Tänavune suurjooks ümber järve erineb eelnevatest olulisel määral, sest kevadise eriolukorra tõttu peetakse võistlus kesksuvel. Koroonaennetusreeglite tõttu on 1. augustil kavas kaks starti, kell 12 ja 15, ning rajale pääseb kokku pisut üle 2000 osaleja.

08.06.2022

Kümnendat korda toimuv Narva Energiajooks toob starti Eesti parimad pikamaajooksjad

RIMI Eesti linnajooksud pressiteade 7. juuni 2022   Kümnendat korda toimuv Narva Energiajooks toob starti Eesti parimad pikamaajooksjad ning pakub liikumisrõõmu arvukatele erinevas vanuses harrastajatele. Täies koosseisus on esinda...
28.05.2022

Tallinna maratonile registreerimise soodusvoor lõpeb 31.mail

Eesti suurim jooksusündmus toimub 9.-11. septembril stardi ja finišiga taas Tallinna kesklinnas.
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee
   ...