Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

Uudised

13.08.2020

Virtuaaljooks on toonud Viljandi järve äärde paarkümmend jooksjat

Nädala ajaga on virtuaaljooksul ümber Viljandi järve osalenud 22 jooksjat ning jooksule on end registreerinud üle 120 osaleja. Virtuaaljooksule saab end kirja panna 30. augustini ning tulemus tuleb jokksu veebilehele sisestada 2. septembriks.

«Virtuaaljooks on 91. ümber Viljandi järve jooksu osa, sest 1. augustil startinud suurjooksule saime lubada vaid 2000 registreerunut,» selgitas jooksu peakorraldaja Mati Jürisson. Kõik virtuaaljooksu lõpetajad peavad on 91. jooksu täieõiguslikud osalejad.

13. augusti hommikuks oli oma tulemuse veebilehele virtuaal.viljandijarvejooks.ee laadinud 22 osalejat. Kiireima distantsi läbija aeg oli pisut üle tunni.

Jooksul osalemiseks tuleb end registreerida jooksu kodulehel www.viljandijarvejooks.ee, tasuda 15 euro suurune stardimaks ning joosta endale sobival ajal ümber Viljandi järve. Jooksu järel tuleb sisestada oma tulemus järvejooksu kodulehele. Seda saab teha virtuaaljooksu stardinimekirja lehel, kus iga osaleja nime taga on link «Lisa tulemus». Samast kohast on võimalik välja trükkida ka oma jooksunumber. Stardinimekirja leiab SIIT

Tulemust saab saata kas spordikella failina või sisestada see käsitsi. Sel juhul tuleks teha Viljandi staadioni maratonivärava kõlge seatud virtuaaljooksu plakati juures endast foto ja seegi koos tulemusega üles laadida. Jooksul osalejatelt ootavad korraldajad ausa spordi reeglite järgimist.

Kõik virtuaaljooksul osalejad on lõpetajad saavad tulemuse protokolli, neile saadetakse septembris osalejamedal koju, nad saavad diplomi ja stardinumbri, mida võib ise välja trükkida. «Kes soovivad medalit varem kätte saada, võivad pärast tulemuse sisestamist tulla Viljandi spordihoonesse ja seal antakse neile medal ning soovi korral ka trükitakse diplom ja stardinumber,» rääkis Mati Jürisson.

Jooksu kindel nõue on, et läbida tuleb ring ümber Viljandi järve. Erinevalt suurjooksust ei pääse osalejad Sammulis hobusekoplisse. Kõige kiirem rajavalik oleks joosta Sammulisse jõudes mööda järveäärset matkarada kuni hobusekoppel lõpeb ning rajal tuleb ületada puidust sild. Seejärel on mõnekümne meetri pärast võimalik keerata matkarajalt mäest üles viivale kitsamale rajale ning mäe otsa jõudes saab juba suunduda mööda koristatud viljapõldu telemasti suunas. Ülejäänud trass on jooksjatele avatud sarnaselt suurjooksu päevale ning hobusekoplist ümber joostes lisandub distantsile kõige rohkem paarsada meetrit.

Virtuaaljooksule saab registreerida kuni 30. augustini ning jooksu tulemus tuleb järvejooksu kodulehele sisestada hiljemalt 2. septembril. Tulemused avaldatakse hiljemalt 7. septembril.

15.04.2024

Künnipäeva teatejooksuga avati 95. Suurjooks ümber Viljandi järve üritused

Pühapäeval, 14. aprillil toimus järjekordne Künnipäeva teatejooks, mis ühtlasi avas 95.Suurjooksu ümber Viljandi järve üritused. Vaatamata vesisele ja kõledale ilmale oli stardis 13 võistkonda kes kõik ka finišisse jõudsid. 10-ne etapilisel...
28.03.2024

31. märtsil lõpeb ühisregistreerimine RIMI Eesti Linnajooksude sarjale

Pressiteade, 28. märts 2024   Sel nädalal lõpeb ühisregistreerimine RIMI Eesti Linnajooksude sarjale. Eesti suurimasse jooksusarja kuulub üheksa tuntud jooksu, mille eesmärgiks on tuua jooksu- ja käimisradadele 50 000 inimest.
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee
   ...