Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

Uudised

29.01.2021

Esimese nelja päevaga registreerus üle 200 osaleja

Praeguse kava järgi 1. mail startivale ümber Viljandi järve jooksule on end esimese viie registreerimise päeva jooksul kirja pannud 225 osalejat. Nüüdseks on stardiprotokolli kantud ka need 60 osalejat, kes eelmise aasta jooksust loobusid ja oma stardinumbri 2021. aastasse üle kandsid.

 

Nemad ei pidanud oma registreeringu saamiseks eelmisel kevadel kokkulepitud korra järgi midagi tegema ning saavad startida tänavusel jooksul. Kui nende 60 jooksja seas on neid, kes soovivad osta 18 euro eest osalejatele ettenähtud T-särki, siis tuleks neil saata ostusoov ja särgi suurus aadressil suurjooks@viljandi.ee. Seejärel saadetakse vastusena arve ning tasumise järel saab särgi kätte vahetult enne jooksu koos stardimaterjalidega.

Osalejate nimekirja ei ole veel kantud neid jooksuveterane, kellele korraldajad saadavad nimelise kutse ja kes saavad stardikoha tasuta. Kutse saavad mehed, kes on jooksnud ümber järve vähemalt 40 korda ja naised, kes on läbinud vähemalt 20 jooksu. Samuti saab kutse sportlane, kes on jooksu võitnud vähemalt kümme korda.

Rohkem kui 40 korda on kirjas 36 mehel, kellest kõik pole paraku enam elavate kirjas ning mõned on ka jooksmisest loobunud. Tänavu lisanduvad meeste arvestuses kutsesaajate sekka Ants Jürmann ja Vello Lillipuu. Tänavu 52-aastaseks saav Lillipuu on jooksu väärikate nimekirja noorim mees.

Enam kui 20 korda jooksnud naisi on väärikate seas 15. Tänavu lisanduvad nimekirja Eneli Kauber ja Katrin Rõigas.

Esmaspäeval algas registreerumine 92. suurjooksule ümber Viljandi järve. Korraldajate lootus on anda võistlusele start 1. mail, kuid valmis ollakse ka jooksu nihutamisega 1. augustile.

„Meie eesmärk on lähetada kõik jooksjad korraga rajale ja seetõttu oleme valmis nihutama jooksu kuupäeva vajadusel 1. augustile,” selgitas ümber Viljandi järve jooksu korraldustoimkonna juht Mati Jürisson. „Praegu aga loodame, et saame jooksu korraldada 1. mail.”

Eelmisel aastal tuli koroonaviiruse leviku tõkestamiseks korraldajatel piirata võistlusele registreerujate hulka ning 1. augustil tuli anda osalejatele kaks starti, et kõik soovijad rajale pääseksid. Sootuks tuli ära jätta lastejooksud, mida täna taas korraldada loodetakse.

Suurjooks ümber Viljandi järve on Eesti pikima traditsiooniga järjepidevalt peetav rahvaspordivõistlus. 1. mail kell 12 startivast jooksust võtab osa ligi 4000 inimest. Raja valik on vaba, ainsaks nõudeks on, et jooksja peab distantsil läbi Orika ja Kösti silla. Jooksu pikkus on ligi 12 kilomeetrit.

 

01.12.2023

Registreerimine 95. Suurjooksule ümber Viljandi järve on avatud!

Hea jooksusõber!   Suurjooks ümber Viljandi järve on pikemate traditsioonidega järjepidevalt toimuv jooks Eestis, mis esmakordselt toimus 1928.a. Traditsiooni on edasi kantud ja 95. Suurjooks ümber Viljandi järve ei ole enam kaugel! Nagu...
07.09.2023

Tallinna maratonil sünnib osalevate maade rekord

PRESSITEADE 7. september 2023   Tallinna Maraton on esmakordselt kõrge rahvusvahelise reitinguga jooksuvõistluseks, meelitades nädalavahetusel starti nii Eesti parimaid pikamaajooksjaid kui kiireid külalisvõistlejaid tuntud ja eksootili...
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee
   ...