Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

Uudised

15.03.2021

Ümber Viljandi järve jooks tuleb taas kesksuvel

Sarnaselt eelmisele aastale on ka tänavu kavandatud jooks 1. augustile.

Teist aastat järjest ei saa jooksjad startida ümber Viljandi järve jooksule 1. mail, sest koroonapandeemia ei ilmuta kevadeks selliseid taandumismärke, et suurjooksu saaks sel ajal korraldada. Jooksule antakse tänavu start nagu mullugi 1. augustil.

„Praegusele olukorrale otsa vaadates, ei näe me võimalusi, et 1. mail saaks mitme tuhande osalejaga jooksu korraldada,” selgitas suurjooksu ümber Viljandi järve korraldustoimkonna juht Mati Jürisson. Jooksu selle aasta juhendis informeeriti registreerijaid kohe, et võistlusel on sel aastal kaks tõenäolist toimumispäeva. Parimal juhul lootsid korraldajad jooksu läbi viia 1. mail, kuid teise kuupäevana pakkusid korraldajad välja 1. augusti.

14. märtsiks oli ümber Viljandi järve jooksule või kepikõnnile pannud end kirja 979 osalejat. „Sarnaselt eelmisele aastale peame valmis olema selleks, et me ei saa kõiki osalejaid korraga teele saata ning peame ka osalejate arvu piirama,” rääkis Mati Jürisson. Seetõttu seatakse sarnaselt mullusele ka tänavu võistlejate arvule piirang ning registreeruda saavad 2000 osalejat.

Jürisson kinnitas, et juhul kui viiruselevikule suudetakse piir panna ning suve teisel poolel osalejate arvule piiranguid ei seata, siis jätkatakse registeerimisega ning suurendatakse ka starti pääsevate osalejate arvu. Juhul kui osalejate arvu suurendada ei saa, tuleb augustis kindlasti virtuaaljooks, kus iga osaleja saab joosta ümber Viljandi järve endale sobival ajal. Lastejooksude osas langetatakse otsused suve jooksul.

Kui algse plaani järgi pidi teine registreerimisvoor kestma märtsi viimase päevani, siis jooksu nihutamine 1. augustile, toob kaasa selle, et teine voor kestab 1. maini. Selle ajani saab tellida ka osalejatele mõeldud jooksusärke, mille saab osta 18 euro eest ja saab kätte koos rinnanumbriga.

Suurjooks ümber Viljandi järve on Eesti pikima traditsiooniga järjepidevalt peetav rahvaspordivõistlus. Esimest korda peeti seda võistlust 1928. aasta suvel, siis tekkis kahe aasta pikkune paus ning alates 1931. aastast on ümber Viljandi järve joostud igal aastal, vahele pole jäänud ka teise maailmasõja aastad.

Jooksu raja valik on vaba, ainsaks nõudeks on, et jooksja peab distantsil läbi Orika ja Kösti silla. Jooksu pikkus on ligi 12 kilomeetrit. Enne koroonaviiruse leviku algust oli Viljandis kevaditi ligi 4000 startijat. Mullu pidid korraldajad osalejate hulka kärpima ning jooksjad ja kepikõndijad jagama kahte starti. Koos virtuaaljooksuga oli võistlusel 1520 lõpetajat.

05.08.2022

Toompea jalamilt startiva Tallinna Maratoni kõik tänavused võistlustrassid on üheringilise kiire rajaprofiiliga ning viivad osavõtjad Eesti pealinna kuue linnaosa eripalgelistesse paikadesse.

PRESSITEADE 4. august 2022   Toompea jalamilt startiva Tallinna Maratoni kõik tänavused võistlustrassid on üheringilise kiire rajaprofiiliga ning viivad osavõtjad Eesti pealinna kuue linnaosa eripalgelistesse paikadesse.
08.06.2022

Kümnendat korda toimuv Narva Energiajooks toob starti Eesti parimad pikamaajooksjad

RIMI Eesti linnajooksud pressiteade 7. juuni 2022   Kümnendat korda toimuv Narva Energiajooks toob starti Eesti parimad pikamaajooksjad ning pakub liikumisrõõmu arvukatele erinevas vanuses harrastajatele. Täies koosseisus on esinda...
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee
   ...