Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

Uudised

11.05.2021

Suurjooksu korraldajad läkitasid kutsed 54-le osalejale

Mai alguses said ümber Viljandi järve jooksu korraldajatelt kutse starti mehed, kes on ümber Viljandi järve jooksnud vähemalt 40 korda; naised kel on kirjas 20 jooksukorda; jooksu 11 korda võitnud Pavel Loskutov ning lisaks veel mitmed tänased Eesti tippjooksjad eesotsas eelmise aasta võitjate Roman Fosti ja Liina Luigega.

„Kõik kutsutud on kantud nüüdseks 1. augustil kavas oleva jooksu stardiprotokolli ning osalustasu neilt osalejatelt ei küsita,” selgitas ümber Viljandi järve jooksu korraldustoimkonna juht Mati Jürisson.

Kõige enam osaluskordi on kirjas Mustla mehel Benno Viirandil, kes on jooksu lõpetanud koguni 61 korda. Tema viimane start oli 2019. aastal ning suure tõenäosusega ei stardi ta ka sel aastal. Samuti on jooksmisest loobunud 57 korda ümber järve jooksnud tallinlane Einart Alus. Küll aga on loodetavasti 55. korda stardis Jüri Liim.

Naiste seas on jooksukordade arvestuses liider tartlanna Leili Teeväli, kel on kirjas 38 ümber Viljandi järve jooksu.

1. augustil startivale ümber Viljandi järve jooksule on seni end registreerinud 1400 osalejat. Esialgse plaani järgi on suve keskel kavas olevale võistlusele ruumi 2000 osalejale.

11.05.2021

Suurjooksu korraldajad läkitasid kutsed 54-le osalejale

Mai alguses said ümber Viljandi järve jooksu korraldajatelt kutse starti mehed, kes on ümber Viljandi järve jooksnud vähemalt 40 korda; naised kel on kirjas 20 jooksukorda; jooksu 11 korda võitnud Pavel Loskutov ning lisaks veel mitmed tänased Ee...
28.04.2021

1. mai on kohe käes. Kui võistelda ei saa, vaatame ajalukku

1. mai on jooksjate püha, kuid teist aastat järjest ei saa sel päeval startida ümber Viljandi järve jooksule ning teist aastat järjest kutsuvad juba 1930. aastatel suurjooksu nime saanud võistluse korraldajad nii jooksjaid kui kepikõndijaid Vilja...
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee
   ...