Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

Uudised

22.06.2021

Piirangute leevenemine lubab jooksjad korraga rajale lähetada

Pisut enam kui kuu aja pärast startivale ümber Viljandi järve jooksule on end kirja pannud üle 1500 osaleja ning praegused pandeemiapiirangud lubavad korraldajatel kavandada 1. augustil jooksu, kus kõik osalejad pääsevad korraga rajale.

„Esialgu me osalejate arvu piirangut ei tõsta ning starti lubatakse 2000 jooksjat ja kepikõndijat,” selgitas ümber Viljandi järve jooksu korraldustoimkonna juht Mati Jürisson. Otsustatud pole praegu ka seda, kas publik staadionile pääseb või tuleb pealtvaatajatel jooksupidu jälgida raja ääres nagu eelmisel aastal.

Et valitsus on viimase kuu jooksul piiranguid üsna tuntavalt pehmendanud ning koroonaviirusesse nakatunute hulk on jõudsalt vähenenud, on Viljandi järvejooksu korraldajad 1. augustil kell 12 startiva jooksu osas lootusrikas, et erinevalt mullusest saab kõik osalejad lähetada rajale korraga. Registreerunute piirmäär jääb paika ning rohkem kui 2000 jooksjat ja kepikõndijat 1. augustil starti ei lubata. Sarnaselt eelmisele aastale tuleb seega augusti vältel soovijatele ka virtuaaljooks. Sarnaselt mullusele kehtib virtuaaljooksul taas reegel, et joosta tuleb ümber Viljandi järve.

Kuus nädalat enne suurjooksu starti on end 92. korda peetavale ümber Viljandi järve jooksule kirja pannud üle 1500 jooksja ja kepikõndija.
Korraldajad otsivad 1. augustiks ka vabatahtlikke, kes tahavad kaasa aidata suurjooksu korraldamisele. „Abi vajame eeskätt stardinumbrite jagamisel ning osalejatele mõeldud pakihoiu töö korraldamisel,” selgitas Mati Jürisson.
Kõik, kes tahaksid oma panust korraldamisse anda, saavad end kirja panna kas ümber Viljandi järve jooksu kodulehel www.viljandijarvejooks.ee või saata e-kiri aadressil suurjooks@viljandi.ee.

Ümber Viljandi järve jooks on Eesti vanim traditsiooniliselt peetav rahvaspordivõistlus. Esimest korda joosti ümber järve 1928. aastal ning alates 1931. aastast ei ole ühelgi aastal võistlus pidamata jäänud. Mullu tuli pandeemiapiirangute tõttu lükata jooks 1. augustile ning ka siis said korraldajad starti lubada 2000 osalejat ning jooksjad jagati ära kahe stardi vahel.

Ümber Viljandi järve jooksule saab end kirja panna jooksu kodulehel www.viljandijarvejooks.ee. Viljandi järvejooks kuulub ka Selver Eesti Linnajooksude sarja ning on nagu mullugi nimetatud sarja hooaja esimene võistlus.
 

02.05.2024

95. Suurjooksu ümber Viljandi järve võitsid Leonid Latsepov ja Laura Maasik

Leonid Latsepov võttis väärt Suurjooksu võidu. Jooksu võit tuli ajaga 36.59. Teiseks tuli  Keenia jooksja Julius Muriuki, kes jäi Latsepovist kahe sekundi kaugusele. Kolmanda koha saavutas Olavi Allase (37.25), kes aga noppis mõlema vahefiniši võ...
22.04.2024

Liikluskorralduse muudatus seoses 01.05.2024 toimuva Suurjooksuga ümber Viljandi järve

TEAVITAME TEID, ET 01.05.2024 TOIMUB 95. SUURJOOKS ÜMBER VILJANDI JÄRVE Seoses sellega on 01.05.2024 häiritud liiklus: Tartu tn Kösti ristmiku ja Järve tn vahelisel lõigul ning Aasa tn parklas. Aasa tn parkla on suletud tavaliikluseks 01.05 k...
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee
   ...