Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

Uudised

31.01.2022

Korraldajad loodavad ümber Viljandi järve jooksule stardi anda 1. mail

Korraldajad teevad kõik endast oleneva, et 93. ümber Viljandi järve jooks saaks tänavu kahe aasta pikkuse pausi järel taas startida 1. mail. Varasemate aastate kogemused sunnivad aga mõtlema ka varuvariandile ja nii on teise võimaliku jooksukuupäevana paika pandud 10. juuli.

Kahel viimasel aastal on koroonaviiruse leviku takistamiseks valitsuse seatud piirangute tõttu tulnud jooks kevadel ära jätta ning ümber Viljandi järve on saanud joosta augusti hakul. Tänavu on korraldajatel alust loota, et 1. mail on võimalik jooksule start anda, kuid kahe eelmise aasta kogemused on õpetanud, et korraldajad peavad valmis olema ka selleks, et kevadel suurvõistluste pidada ei saa ja nii on kalendrisse varuvariandina pandud ümber Viljandi järve jooksu kuupäevaks 10. juuli.

Nii 2020. kui 2021. aastal on tulnud korraldajatel ka piirata osalejate hulka ning piirang on seatud ka 2022. aasta jooksuks. Jooksule pääseb 2500 kiireimat registreerijat. 150 kiireimat on end juba jooksule kirja pannud.

Viljandi linn korraldatav suurjooks ümber Viljandi linna on Eesti vanim traditsiooniline rahvaspordivõistlus, mida esimest korda peeti 1928. aastal ning alates 1931. aastast pole ühelgi aastal võistlus pidamata jäänud ning tänavu on järjekorras 93. jooks. Kui esimesel jooksul oli stardis kuus sportlast, siis osalejate rekord jääb koroonaviiruse-eelsesse aega, kui 2017. aastal kanti lõpuprotokolli 3642 jooksjat ja kepikõndijat.
Jooksu start ja finiš on Viljandi staadionil ning esimesest jooksust alates kehtib ümber Viljandi järve jooksul reegel, et raja valik on osalejatele vaba, kohustus on vaid ületada järve otstes asuvad Orika ja Kösti sillad. Umbes 12 kilomeetri pikkusel jooksul või kepikõnnil võivad osaleda võivad kõik soovijad, kes on sündinud 2009. aastal või varem.

Ümber Viljandi järve jooks avab ka Rimi Eesti Linnajooksude sarivõistluse.

11.05.2022

10. Narva Energiajooksu tõmbenumbriteks on unikaased medalid ja Stefan

RIMI Eesti Linnajooksud Pressiteade 11. mai 2022   Täpselt kuu aja pärast toimuval Narva Energiajooksul astub üles Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel esindav Stefan. Kümnendat korda toimuva Ida-Virumaa populaarseima spordisündm...
03.05.2022

93. Suurjooks ümber Viljandi järve võidud jäid Eestisse

  93. Suurjooksu ümber Viljandi järve võitis Roman Fosti, kes pingelises lõpuheitluses alistas varasema jooksu neljakordse võitja Ibrahim Mukunga.Tänavuse jooksu võit oli neljas ka Fostile.
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee
   ...