Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

Uudised

04.04.2022

Künnipäevajooks naaseb koos teatejooksuga

Kaks aastat pole suurjooksu ümber Viljandi järve jooksu korraldajad saanud anda lähet tavapäraselt 14. aprillil peetud künnipäevajooksule ega teatejooksule, kus kümneliikmelised võistkonnad jooksevad võidu ümber järve. Sel aastal naasevad mõlemad ning seda 14. aprilli õhtul.

Neljapäeval, 14. aprillil kell 18 antakse start teatejooksule, kus võistlevad kümneliikmelised võistkonnad. Mõne aasta eest populaarsust kogunud teatejooks on toodud seekord jooksueelsest õhtust kaks nädalat varasemaks.

„Paljud osalejad ei soovinud päev enne suurjooksu teatejooksul võistelda ja neile vastutulles toome teatejooksu seekord 14. aprilli õhtusse,” selgitas ümber Viljandi järve jooksu korraldustoimkonna juht Mati Jürisson.
Võistlusele oodatakse asutuste, ettevõtete, spordiklubide või lihtsalt sõpruskondade esindusi. Võistkonnas on viis nais- ja viis meesjooksjat. Soovi korral võib aga meest asendada ka naisjooksja.

Pikim distants on teatejooksus 1900 meetrit, lühim aga 500 meetrit. Seejuures peab kõige lühemat etappi läbiv jooksja rühkima üles Huntaugumäest.

Stardimaks on asutuste, ettevõtete ja spordiklubide võistkondadel 50 eurot, koolide võistkondadel stardimaksu ei ole. Arvestust peetakse neljas võistlusklassis, millest noorimad on põhikooliõpilased, siis gümnasistideja kutsekoolide esindused, asutused ja ettevõtted ning lõpuks spordiklubid.

Registreerida saab võistkonna 11. aprillini e-posti aadressil katlin@viljandijarvejooks.ee. Nimeliselt tuleb võistkondade koosseis teada anda vahetult enne starti staadionil. Võistlejate transpordi vahetuspaika ja tagasi tagavad korraldajad.

Künnipäevajooksul saavad osaleda kõik soovijad

Kui teatejooks on teele saadetud, siis 15 minutit hiljem antakse start tavapärasele künnipäevajooksule, mida seni on peetud kuus korda, kuid kahel viimasel aastal on see pandeemia tõttu ära jäänud. Osavõtumaksu sellel jooksul ei küsita, rinnanumbreid ei väljastata ning lõpuprotokolli ei koostata. Küll aga saab igaüks staadionile paigaldatava kella abil fikseerida oma lõpuaja.

Künnipäevajooks on ellukutsutud selleks, et nii jooksjad kui kepikõndijad saaksid ühiselt teha ümber järve rajal treeningu. Rahvapärimuses on see päev olnud see aeg, kui põllumees võtab välja oma kevadised töövahendid ja sätib need algavaks hooajaks korda. Jooksjatel on sel päeval paras proovida oma kevadist sportlikku vormi ning uurida ümber Viljandi järve jooksu rajaolusid.

Künnipäevajooksu start ja finiš on Viljandi staadionilt ning joostakse ümber Viljandi järve. Rajavalik on vaba, kuid Sammulis olevasse hobusekoplisse sel päeval jooksjaid nende turvalisuse huvides ei lubata.

1. mai suurjooksul on kirjas üle 1500 osaleja

1. mail kell 12 startivale ümber Viljandi järve jooksule on end kirja pannud üle 1500 osaleja. Registreerumisega tasub kiirustada, sest need, kes panevad end kirja enne 14. aprilli viimast minutit, saavad stardiprotokolli koha, mis arvestab eelmise või üle-eelmise jooksu tulemusi. Alates 15. aprillist registreerujad saavad stardinumbri, mis annab koha stardirivi tagumises pooles.

Ümber Viljandi järve jooks on Eesti kõige pikemate traditsioonidega rahvaspordivõistlus, mis tänavu toimub juba 93. korda. Esimest korda joosti ümber järve 1928. aastal. Jooksu start on igal aastal 1. mail.

01.12.2023

Registreerimine 95. Suurjooksule ümber Viljandi järve on avatud!

Hea jooksusõber!   Suurjooks ümber Viljandi järve on pikemate traditsioonidega järjepidevalt toimuv jooks Eestis, mis esmakordselt toimus 1928.a. Traditsiooni on edasi kantud ja 95. Suurjooks ümber Viljandi järve ei ole enam kaugel! Nagu...
07.09.2023

Tallinna maratonil sünnib osalevate maade rekord

PRESSITEADE 7. september 2023   Tallinna Maraton on esmakordselt kõrge rahvusvahelise reitinguga jooksuvõistluseks, meelitades nädalavahetusel starti nii Eesti parimaid pikamaajooksjaid kui kiireid külalisvõistlejaid tuntud ja eksootili...
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee
   ...