et en

Uudised

03.05.2022

93. Suurjooks ümber Viljandi järve võidud jäid Eestisse

93. Suurjooksu ümber Viljandi järve võitis Roman Fosti, kes pingelises lõpuheitluses alistas varasema jooksu neljakordse võitja Ibrahim Mukunga.Tänavuse jooksu võit oli neljas ka Fostile.

Jooks kulges sarnaselt eelmisele aastale, kus võitja selgus napilt pool kilomeetrit enne finišit, kui praktiliselt kogu distantsi juhtinud Mukunga kõrvale jõudis Fosti ning tema kiirendusele Keenia mehel enam vastust ei olnud. Finišis oli võitja edu teisena lõpetanu ees 7 sekundit ja Roman Fosti sai tähistada oma neljandat järvejooksu võitu.

Roman Fosti võiduaeg oli 36.10, Ibrahim Mukunga lõpetas tulemusega 36.17. Kolmanda koha saavutas eelmise aasta võitja Kaur Kivistik ajaga 36.39, neljas oli Leonid Latsepov 36.47 viies Karel Hussar 37.02 ning kuues Olavi Allase 37.23. Parima viljandimaalasena jõudis jooksu finišisse Keio Kits, kes lõpetas seitsmendana ning esikuuikust jäi teda lahutama 1 minut ja 1 sekund. Tegemist oli viimaste aastate tihedaima jooksuga, sest esikuuik mahtus 1 minuti ja 13 sekundi sisse. Vahefiniši Orika sillal võitis nii nagu aasta tagasi Ibrahim Mukunga.

Naiste arvestuses võttis kindla võidu ka eelmisel aastal võidutsenud Kaisa Kukk ajaga 43.09, üldarvestuses andis see tulemus kõrge 33.koha. Teise koha saavutas Pille Hinn ajaga 43.55 ning kolmanda koha viis Lätimaale Ilona Marhele tulemusega 45.16. Esikolmikule järgnesid Helen Bell 46.30, Kadiliis Kuiv 46.54 ja Olga Andrejeva 47.10. Parima Viljandimaa esindajana saavutas naiste arvestuses 13. koha Inga Kree.

Ümber Viljandi järve jooksu lõpetas seekord 1946 osalejat, lisaks nautisid 30.aprillil jooksurõõmu Viljandi linnastaadionil 386 noort jooksusõpra.

93.Suurjooks ümber Viljandi järve oli 2022 Rimi Linnajooksude sarja avaetapiks, järgmine sarja võistlus on juba 7. mail kui kell 13 antakse start Kuressaare Linnajooksule.

28.03.2024

31. märtsil lõpeb ühisregistreerimine RIMI Eesti Linnajooksude sarjale

Pressiteade, 28. märts 2024   Sel nädalal lõpeb ühisregistreerimine RIMI Eesti Linnajooksude sarjale. Eesti suurimasse jooksusarja kuulub üheksa tuntud jooksu, mille eesmärgiks on tuua jooksu- ja käimisradadele 50 000 inimest.
26.03.2024

95.Suurjooksu ümber Viljandi järve raames korraldatakse 10-ne etapiline teatejooks ümber Viljandi järve

Pühapäev,14. Aprill kell 12:00 start Viljandi linnastaadion   INFO ja JUHEND    https://viljandijarvejooks.ee/et/teatejooks   VÕISTKONDADE REGISTREERIMINE TEATEJOOKSULE kuni 12.04.2024  katlin@viljandijarvejooks.ee
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee