Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

Uudised

16.05.2023

Ida-Virumaa suurim liikumissündmus Narva Linna Jooks toimub 9. ja 10. juunil koos suurejoonelise Narva päevade kultuuriprogrammiga.

Narva Linna Jooks jätkab üle kümne aasta kestnud Energiajooksu traditsiooni, olles seadnud eesmärgiks korraldada Liikumisaasta 2023 suurim sündmus Ida-Virumaal, pannes liikuma viis tuhat inimest.
Euroopa Liidu idapiiril toimuv populaarne rahvaspordisündmus koos rikkaliku kultuuriprogrammiga meelitab kohale arvukalt osalejaid Narvast, mujalt Virumaalt, üle terve Eesti ning välismaaltki.

 

Täna avati registreerimine Narva Linna Jooksu proloogile, 9. juunil kell 18.00 Rannahoone juurest algavale kolme kilomeetri pikkusele sportlikule avarongkäigule, mis viib osalejad mööda jõeäärset promenaadi äsja renoveeritud uhke Raekojani. Vaatamata sellele, et avarongkäigust osavõtt on kõigile tasuta, tuleb ennast registreerida, et nimi lõpuprotokolli kirja läheks ning toetajate poolt väljapandud auhindade loosimisel kaasa lüüa saaks. Avarongkäigul osalejaid ootab Raekoja platsil suurejooneline kontsertprogramm, kus reede õhtul on peaesinejaks Eesti kuumim räppartist Nublu.

 

Laupäeval, 10. juunil kell 11 on kavas 21,1 kilomeetrine poolmaraton ning kell 13 kõigile jõukohane viiekilomeetrine jooksu- ja käimisdistants. Koostöös Eesti Kergejõustikuliiduga toimuvad Narvas juba traditsiooniliselt ka Eesti meistrivõistlused poolmaratonis, kus arvukate harrastajate kõrval osalevad Eesti parimad pikamaajooksjad. Narva Linna Jooksu võistluskeskus ja finišipaik on esmakordselt uue särava ilme saanud Raekoja platsil, kus toimub ka autasustamine. Rikkalik kultuuriprogramm toob jooksusõprade ette aegumatu Anne Veski ning laupäevaõhtule paneb vägeva punkti Eurovisioonil Eestit suurepäraselt esindanud Narvast pärit Alika Milova.

 

10. juunil kell 11.30 toimuvad Narva Pimeaia pargis ka Limpa Lastejooksud, millele registreerimine on samuti juba avatud.

 

Narva Linna Jooksu unikaalsed osavõtumedalidki on inspireeritud äsja renoveeritud Narva Raekojast. Poolmaratoni massiivsel medalil on piirilinna suursugune esindushoone sümboolse sinimustvalge taeva all. Viie kilomeetri distantsi klassikalisel ümaral medalil on Raekoda kõrvuti endisest börsihoonest inspireeritud Tartu Ülikooli Narva kolledži peahoonega. Lastejooksu medalil on kujutatud lustakas lõvikutsikas, sest Narva üheks ajalooliseks sümboliks on ju Rootsi lõvi.

 

Narva Linna Jooksule, sportlikule avarongkäigule ja lastejooksule saab registreerida internetiaadressil www.jooks.ee

13.02.2024

95. juubelijooksu II registreerimisvoor lõpeb kolmapäeval 14.02!

Talv veel möllab väljas, aga kauaks sedagi enam. Hea uudis on see et varsti on kõik jooksusõbrad talveunest ärkamas ja vot siis läheb mölluks. Kui sul on hea sõber, kes on veel talveunes, kuid käib igal aastal Viljandi Järvejooksul, aita ta regad...
07.09.2023

Tallinna maratonil sünnib osalevate maade rekord

PRESSITEADE 7. september 2023   Tallinna Maraton on esmakordselt kõrge rahvusvahelise reitinguga jooksuvõistluseks, meelitades nädalavahetusel starti nii Eesti parimaid pikamaajooksjaid kui kiireid külalisvõistlejaid tuntud ja eksootili...
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee
   ...