Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

Uudised

29.04.2016

Viljandi järvejooksu favoriidid tulevad Keeniast ja Holstrest

1. mail startiva ümber Viljandi järve jooksu selle aasta favoriidid tulevad kaugelt Keeniast ning Viljandist kümnekonna kilomeetri kauguselt Holstrest. Peamiste võitjasoosikutena nähakse mullu teise koha saanud Ibrahim Mukunga Wachirat ning 2012. aasta võitjat Keio Kitse.

Mullu suure hulga Eesti rahvajooksudest võitnud Mukunga Wachira saabus alles äsja oma kodumaalt Keeniast ning registreeris end jooksule neljapäeval. Ka eelmisel aastal tuli kauge külaline starti favoriidina ning juhtiski veel poolel võistlusmaal, kuid siis püüdis Roman Fosti ta kinni ning oli lõpukilomeetritel kiirem. Tänavu on Mukunga Wachira tagasi, et taas võitu püüda.
Eesti meestest on viimaste võistluse põhjal kõige kiirem olnud 2012. aasta võitja, Viljandi külje alt Holstre külast pärit Keio Kits. Pärast neli aastat tagasi saadud võitu pole Kits saanud vigastuste tõttu Viljandi järvejooksul startida. Nüüd on haigused selja taha jäänud ning nädal tagasi krooniti ta Eesti krossijooksumeistriks.
Kahele nimetatud mehele võib teravat konkurentsi pakkuda alles kaks nädalat tagasi 2013. aasta võitjaks kuulutatud Sergei Tšerepannikov, kes läheb starti numbri all 1. Tema on sel kevadel võitnud Eestis mitu rahvajooksu.
Kaardipaki võib segi lüüa Mukunga Wachira treeningpartner, äsja olümpiapileti teeninud Tiidrek Nurme, kes on andnud korraldajatele signaali, et otsustab startimise laupäeval.
Mullune võitja Roman Fosti tänavu oma esikohta Viljandisse kaitsma ei tule, sest on olümpiaeelses treeninglaagris.
Naistest on tõenäoline favoriit Liina Luik. Olümpiamaratoniks valmistuv Luik on naiste arvestuses olnud kaks korda teine ja ühe korra kolmas.

Tänavusel jooksul on muutus autasustamise korraldamisel ning meeste ja naiste kolm paremat saavad poodiumile astuda koguni kaks korda. Kohe pärast esikolmiku finišeerimist astuvad parimad poodiumile n-ö lilletseremooniaks. Põhiautasustamine on juhendi kohaselt kell 14 ning algab võitjakivi paigaldamisega Viljandi staadioni ees asuvale võitjate alleele.

Jooksule on end registreerinud tänaseks ligi 3600 jooksjat ja kepikõndijat. Registreerimine jätkub veebilehel www.viljandijarvejooks.ee. Ümber Viljandi järve jooksu start on 1. mail kell 12. Lastejooksud algavad 30. aprillil kell 13.

11.05.2022

10. Narva Energiajooksu tõmbenumbriteks on unikaased medalid ja Stefan

RIMI Eesti Linnajooksud Pressiteade 11. mai 2022   Täpselt kuu aja pärast toimuval Narva Energiajooksul astub üles Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel esindav Stefan. Kümnendat korda toimuva Ida-Virumaa populaarseima spordisündm...
03.05.2022

93. Suurjooks ümber Viljandi järve võidud jäid Eestisse

  93. Suurjooksu ümber Viljandi järve võitis Roman Fosti, kes pingelises lõpuheitluses alistas varasema jooksu neljakordse võitja Ibrahim Mukunga.Tänavuse jooksu võit oli neljas ka Fostile.
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee
   ...