Uudised
Miks on naiste võidupreemia väiksem?
Pärast ümber Viljandi järve jooksu võidupreemiate uudise avaldamist on võistluse korraldajad saanud mitmeid küsimusi, miks on meeste preemia suurem kui naistel.
Meeste võidupreemiateks nimetatud 2400-eurone fond on tegelikult jooksu üldarvestuse kuue parema jooksja auhinnaraha. Seni pole ükski naisjooksja kuue parema sekka mahtunud ja seetõttu on naiste võistlusklass lisaks üldarvestusele ainus, mille esikolmikule on ette nähtud rahaline preemia.
Et senised tulemused on andnud korraldajatele kogemusest saadud julguse nimetada üldarvestuse preemiafondi meeste võidurahaks, on naistele mõeldud rahalised auhinnad tuletatud võistlejate soolisest jagunemisest. Osalejate nimekirjas on viimastel aastatel olnud ligi 30 protsenti naisi ja ka naistele mõeldud preemiaraha moodustab kogu auhinnafondist sarnase protsendi.
Kui mõni naine tuleb jooksu üldvõitjaks või jõuab kuue parema sekka, siis on talle ettenähtud kaks võidupreemiat: üldarvestuse kohast tulenev tasu ning naiste arvestuse preemia.
Rahaliste autasude jagamisel pole korraldajate seas leidnud toetust mõte anda auhind vaid üldarvestuse kümnele esimesele lõpetajale, sest korraldajad soovivad eraldi tunnustada ka parimaid naisjooksjaid.
Miks aga korraldajad üldse rahalisi preemiaid jagavad? Ümber Viljandi järve jooksu korraldajate esimene eesmärk on pakkuda ühtviisi meeldivat kogemust kõigile osalejatele, kuid vähetähtsaks ei saa pidada ka jooksu sportlikku osa. Selleks, et olla atraktiivne võistlus tippjooksjatele, ongi parimatele välja pandud võidupreemiad.
Korraldajad paluvad vabandust kõigi ees, keda võidupreemiate suurusest teavitav uudis on pahandanud.