Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

Uudised

04.04.2018

Enam kui 2500 osalejat on stardiks valmis

Ümber Viljandi järve jooksuni on jäänud pisut vähem kui kuu ning seni on end 1. mail startivale jooksule kirja pannud pisut üle 2500 osaleja. Selle kevade väga lumiseid olusid arvestades on tegemist väga hea tulemusega.

„Kui aprillis on paljudes kohtades lumi ning järvel kohtab veel uisutajaidki, siis on jooksule registreerumine jäänud päris paljudel üsna viimasele hetkele,“ meenutas varasemate aastate kogemust ümber Viljandi järve jooksu korraldusmeeskonna juht Mati Jürisson. „Seetõttu on praegune osalejate hulk väga positiivne, sest see ei erine oluliselt eelmise aasta aprilli alguse seisust.“

Mulliu püstitati 1. maiks registreerujate rekord, sest jooksule ja kepikõnnile pani end kirja pisut üle 4000 inimese.

Jürisson sõnul tuleks nüüd registreerumisega kiirustada, sest 14. aprillil lõpeb järjekordne osalusvoor ja see on oluline neile, kelle jaoks on tähtis koht stardirivis. 15. aprillil pannakse kokku esimene stardiprotokoll ja seda koostades arvestatakse eelmise või üle-eelmise aasta tulemustega. Need, kes registreeruvad aprilli teises pooles saavad numbri, mis annab neile koha stardirivi lõpus.

89. ümber Viljandi jooksu üritused saavad alguse 13. aprillil kell 18, mil antakse start Künnipäevajooksule. Tegemist on Viljandi staadionilt startiva ja seal finišeeruva treeningjooksuga, mis annab võimaluse osalejatel kevadel rajaga tutvuda. Sellele jooksule registreeruda pole vaja, stardinumbrit ei anta ning parematele auhindu ei jagata.

Päev enne suurjooksu starti ehk 30. aprillil on Viljandi staadionil lastejooksud ning Eesti koolide ja ettevõtete kümneliikmelised võistkonnad selgitavad endi seast parimad teatejooksus ümber Viljandi järve.

Ümber Viljandi järve jooksu start antakse 1. mail kell 12. Kepikõndijad asuvad rajale kümme minutit hiljem. Tänavune jooks on kogu suve kestva Selveri Eesti linnajooksude sarja avaetapp.

Jooksule saab registreeruda veebilehel www.viljandijarvejooks.ee

Ümber Viljandi järve jooks on Eesti vanim traditsiooniline spordivõistlus, mis esimest korda sai teoks 1928. aasta 7. juulil.

05.08.2022

Toompea jalamilt startiva Tallinna Maratoni kõik tänavused võistlustrassid on üheringilise kiire rajaprofiiliga ning viivad osavõtjad Eesti pealinna kuue linnaosa eripalgelistesse paikadesse.

PRESSITEADE 4. august 2022   Toompea jalamilt startiva Tallinna Maratoni kõik tänavused võistlustrassid on üheringilise kiire rajaprofiiliga ning viivad osavõtjad Eesti pealinna kuue linnaosa eripalgelistesse paikadesse.
08.06.2022

Kümnendat korda toimuv Narva Energiajooks toob starti Eesti parimad pikamaajooksjad

RIMI Eesti linnajooksud pressiteade 7. juuni 2022   Kümnendat korda toimuv Narva Energiajooks toob starti Eesti parimad pikamaajooksjad ning pakub liikumisrõõmu arvukatele erinevas vanuses harrastajatele. Täies koosseisus on esinda...
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee
   ...