Uudised

30.04.2018

Teatejooksus võidutsesid Paalalinna kool, Põltsamaa gümnaasium ning Sveba-Dahlen

Teatejooksu liider Huntaugumäel (Foto Svea Pohla)

Ümber Viljandi järve joostud teatejooksu üldvõit läks tänavu noorimatele osalejatele ehk põhikoolide arvestuses esikoha saanud Viljandi Paalalinna koolile, kes edestasid parimat gümnaasiumi esindust ligi 20 sekundiga.

Paalalinna kooli kümneliikmeline võistkond lõpetas ajaga 47.25. Põhikoolide arvestuses järgnesid Põltsamaa Ühisgümnaasiumi põhikooli esindus ajaga 54.30 ning ajaga 54.34 oli finišis Kesklinna kool.

Üldarvestuses teisena ületas lõpujoone Põltsamaa Ühisgümnaasiumi gümnasistide esindus ajaga 47.43. Selles võistlusklassis oli nende ainsaks konkurendiks Viljandi gümnaasiumi esindus ja nemad lõpetasid ajaga 49.03.

Suure osa distantsist üldarvestuses juhtinud Põltsamaa kooli esindus andis juhtohjad Paalalinna koolile järve vastaskalda teises pooles, kus Viljandi terviserajal on rasked ja pikad tõusud ning langused.

Esimest korda viie aasta jooksul oli kavas ka ettevõtete teatejooks ning firmade esindusi oli stardis seitse. „Kedagi meelitama ei pidanud, kõik tulid ise ja vastukaja oli väga hea,“ tunnistas teatejooksu korraldaja ja Myfitnessi spordiklubi jooksutreener Raivo Nõmm.

Ehkki ettevõtete esindustel kulus rajal rohkem aega kui koolilastel, oli nende võistlus lõpuni väga pingeline. Kolm esimest firmat jõudsid lõpusirgele kolmekesi koos. Esikoha sai lõpuks Sveba-Dahlen (aeg 52.53), teise koha sai Elamuspank (52.57) ja kolmandaks jäi MyFitness (53.01).

Teatejooksu võistkonnas pidi olema viis naist ja viis meest ning ühe etapi pikkus oli 500 meetrit kuni 2 kilomeetrit. Jooksu rada kulges mööda terviserada, mis on kokkuvõttes paar kilomeetrit pikem ja oluliselt raskem trass, kui on kasutusel 1. mail ümber Viljandi järve jooksul

13.02.2024

95. juubelijooksu II registreerimisvoor lõpeb kolmapäeval 14.02!

Talv veel möllab väljas, aga kauaks sedagi enam. Hea uudis on see et varsti on kõik jooksusõbrad talveunest ärkamas ja vot siis läheb mölluks. Kui sul on hea sõber, kes on veel talveunes, kuid käib igal aastal Viljandi Järvejooksul, aita ta regad...
07.09.2023

Tallinna maratonil sünnib osalevate maade rekord

PRESSITEADE 7. september 2023   Tallinna Maraton on esmakordselt kõrge rahvusvahelise reitinguga jooksuvõistluseks, meelitades nädalavahetusel starti nii Eesti parimaid pikamaajooksjaid kui kiireid külalisvõistlejaid tuntud ja eksootili...
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee