Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

Uudised

01.05.2018

Keenia jooksja kaitses Viljandi järvejooksul esikohta. Naiste võit läks 13-aastasele neiule

89. korda peetud ümber Viljandi järve jooksu võit läks ajaloos seitsmendat korda Eestist välja ning selle sai kolmandat aastat järjest Keenia jooksja Ibrahim Mukunga Wachira. Tema võiduaeg 36.52 jääb mullusele võidutulemusele alla enam kui minutiga.

Teine ja kolmas koht jäid Eestisse. Poodiumi teisele astmele jõudis ajaga 37.37 Tiidrek Nurme ning kolmanda koha jooksis ajaga 37.59 Allar Lamp. Mukunga pääses konkurentidelt eest juba jooksu esimesel kolmandikul ning Orika silla järel vesist sood ületades oli Keenia mees juba kindel liider.

Jälitajad – Lamp, Nurme ja lätlane Reinis Hartmanis jooksid siis veel kolmikuna koos.

Hartmanis jäi lõpuks neljandaks ning esikümnesse pääsesid veel Ilja Nikolajev, Raido Mitt, Karel Hussar, Timo Sild, Raivo Alla, Roman Hvalõnski. Parima viljandlasena oli Ülari Kais 12. kohal.

Eestist välja on ümber Viljandi järve jooksu võit varem läinud kuuel korral, kolmel korral Lätti ja ühel korral Venemaale ja kaks korda Keeniasse. Mukungal on nüüd Viljandi järvejooksult kirjas kolm võitu ja üks teine koht.

Tänavuse jooksu ajad olid pisut aeglasemad kui mullu. Ehkki jooks peeti maha keskmisest pisut soojema ilmaga, muutis öine äikesesadu trassi pehmeks ja poriseks.

Suure üllatuse pakkus 13-aastaste Luna-Aleksandra Lagoda, kes võttis ajaga 45.26 naiste üldvõidu. Tegemist on ümber Viljandi järve jooksu ajaloo noorima võitjaga Kokkuvõttes andis see koha esimese 50 seas. Naiste arvestuses teise koha sai ajaga 46.02 Laura Maasik ning kolmanda koha sai Olga Andrejeva ajaga 46.35.

Ümber Viljandi järve jooksu stardiprotokolli järgi startis 1. mail jooksule ja kepikõnnile ligi 3800 meest ja naist. Jooksule läks 3159 ning kepikõnnile 596 osalejat. Eilsel lastejooksul osales 860 last, mis on samuti uus osalejate rekord. Teatejooksust võttis osa 130 jooksjat. Seega oli kahel päeval jooksmas või kõndimas kokku 4745 osalejat.

Kuni ametlik lõpuprotokoll valmib, näeb tulemusi www.championchip.ee

13.02.2024

95. juubelijooksu II registreerimisvoor lõpeb kolmapäeval 14.02!

Talv veel möllab väljas, aga kauaks sedagi enam. Hea uudis on see et varsti on kõik jooksusõbrad talveunest ärkamas ja vot siis läheb mölluks. Kui sul on hea sõber, kes on veel talveunes, kuid käib igal aastal Viljandi Järvejooksul, aita ta regad...
07.09.2023

Tallinna maratonil sünnib osalevate maade rekord

PRESSITEADE 7. september 2023   Tallinna Maraton on esmakordselt kõrge rahvusvahelise reitinguga jooksuvõistluseks, meelitades nädalavahetusel starti nii Eesti parimaid pikamaajooksjaid kui kiireid külalisvõistlejaid tuntud ja eksootili...
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee
   ...