Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

Uudised

19.03.2019

Ümber Viljandi järve jooks stardib tänavu 90. korda

Tänavu 90. korda startivale ümber Viljandi järve jooksule on end kuus nädalat enne starti kirja pannud pisut alla 2000 jooksja ning see tulemus on ligi paarisaja osaleja võrra parem kui aasta tagasi.

„Tänavu oli kaua lumine ning praegugi on jooksurajad Viljandi ümbruses kohati kas jäised või väga porised ning seda arvestades, on jooksjate senine aktiivsus olnud väga hea,” kiitis ümber Viljandi järve jooksu peakorraldaja Mati Jürisson. Tema seletusel on aastate jooksul olnud märgata, et seni kuni väljas on lumi, mõtlevad harrastussportlased pigem suusatamisele ning kevadistele võistlustele end kirja panema ei tõtta.

Mullu pani end ümber Viljandi järve jooksule ja kepikõnnile kirja pisut üle 4000 inimese

1. mail kell 12 saab Viljandi staadionilt stardi järjekorras juba 90. ümber Viljandi järve jooks. Esimene võistlus peeti 1928. aasta südasuvel. Seejärel oli kaks aasta pausi ning alates 1931. aastast on ümber Viljandi järve joostud igal aastal. Ka sõja-aastatel leidus alati sportlaseid, kes kevadel Viljandisse tee leidsid. Eestis ning Baltimaades pole ühtegi teist rahvaspordivõistlust, millel oleks pikem traditsioon.

Ehkki rajaolud on 90 aasta jooksul oluliselt muutunud, pole muutunud põhimõte, et igaüks võib endale sobiva trassi ise valida. Ainsaks nõudeks on korraldajad seadnud, et ligi 12 kilomeetri pikkuse jooksu käigus tuleb läbida kaks järve otstes asuvat silda.

Eelmise aasta hea koostöö ja kogemuse jätkuks, kuulub ümber Viljandi järve jooks ka tänavu Eesti Linnajooksude sarja ning nagu mullugi on 1. mail Viljandis startiv jooks kogu sarja avapauguks.

Jooksu tõeliseks raudvaraks on aastakümnete jooksul saanud 85-aastane Mustla mees Benno Viirandi, kes tänavu kavatseb startida juba 61. korda. Ümber Viljandi järve korraldajad saadavad nimelise kutse starti kõigile meestele, kes on ümber järve jooksnud vähemalt 40 korda ning naistele, kes on lõpetanud vähemalt 20-l korral. Tänavu on selliseid mehi kokku 30 ning naisi 10.

Jooksule saab end kirja panna veebilehel www.viljandijarvejooks.ee. Registreerumise kolmas voor, mil jooksu stardinumber maksab täiskasvanule 20 eurot ning alaealistele ja üle 60-aastastele 15 eurot kestab 31. märtsini. Kepikõnnile saab end märtsis kirja panna 15 euro eest.

07.08.2021

Jooksu T-särgid ootavad omanikke

Tänavu oli jooksule varakult registreerunutel võimalik lunastada lisaks rinnanumbrile ka mälestuseks ümber Viljandi järve jooksu T-särke. Ligi pooled särgid jäid aga enne jooksu väljavõtmata ning nüüd on neid võimalik saada tööpäeviti ja laupäevi...
01.08.2021

92. ümber Viljandi järve jooksu võit jäi Eestisse

Veel poole kilomeetrit enne finišit jooksid ümber Viljandi järve jooksu kaks liidrit, jooksu neljakordne võitja Ibrahim Mukunga ja seni parimal juhul teise koha saanud Kaur Kivistik kõrvuti, kui siis kiirendas Eesti mees ning võttis esimest korda...
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee
   ...