Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

Uudised

04.04.2019

Vähemalt kümme korda on ümber Viljandi järve jooksu lõpetanud 1071 inimest

Enam kui 1000 inimest võivad oma nime leida sellest nädalast ümber Viljandi järve jooksu kodulehele ilmunud ajaloo rubriigi alt, sest sinna on kantud koos osaluskordade arvuga kõik need jooksjad, kes on senise 89 aasta jooksul kirja saanud vähemalt kümme osaluskorda.

„Eelmisel aastal tegi üks suurjooksu korraldustoimkonna liige ära väga suure töö. Ta kogus kokku kõigi seniste jooksude protokollid alates kõige esimesest, kandis tulemused arvutisse ja nüüd on meil arhiveeritud kõigi senise 89 jooksu lõpuprotokollid,” rääkis ümber Viljandi järve jooksu peakorraldaja Mati Jürisson.
Kõik need protokollid on nähtavad ka järvejooksu kodulehel ning seal on võimalik uurida nii iga aasta protokolli eraldi, kui otsida läbi aastate mõne kindla inimese tulemusi. Sel nädalal loodi aga kodulehele juurde ka ajaloo rubriik, kuhu postitati kõigi nende jooksjate nimed, kellel on kirjas vähemalt kümme osaluskorda. Kokku on seliseid jooksjaid tabelis 1071.
Osaluskordade arvestust juhib 85-aastane Mustla mees Benno Viirandi, kel on kirjas 60 finišeerimist. Tänavusel jooksul startimist mees veel kaalub, sest ta taastub talvel tehtud kolmest operatsioonist.
Tabeli teisel real on 57 korraga Tallinna mees Einart Alus ja kolmas Tartumaa veteran Rein raid 53 korraga. Nemad pole paari viimase aasta jooksul enam kaasa teinud ja nii võib tänavu jõuda osaluskordade alusel kolmandat kohta jagama Jüri Liim, kellel on ette näidata finišeerimine 52-l jooksul.
Vähemalt poolsada jooksu on kirjas veel Eino Pevkuril, jooksu kahekordsel võitjal Vladimir Heerikul, Matti Silberil. Peeter Balõnskil ja Tõnu Pulleritsul.
Naiste arvestuses juhib tabelit Leili Teeväli, kes on lõpetanud 36 jooksu. Teist ja kolmandat kohta jagavad 28 korraga naiste arvestuses jooksu viis korda võitnud Ene Aigro ning Anne Pals. Neljas on Viljandimaa naine Lilian Estorn 27 jooksuga.
Lisaks osalejate üldtabelile, leiab ajaloo rubriigist ka eraldi naiste osaluskordade tabeli. Läbi aegade kiireimate tuemuste edetabeli, kõikide võitjate nimekirja ning ka vanuseklasside parimate aegade edetabeli.

Ümber Viljandi järve jooks saab 90. korda stardi tänavu 1. mail kell 12 Viljandi staadionilt. Jooksule ja kepikõnnile on end kirja pannud 2700 inimest. Registreerimisega peaksid kiirustama kõik need, kes soovivad endale stardikohta eelmisel või üle-eelmisel aastal näidatud tulemuse alusel. Pärast 14. aprilli end jooksule kirja pannud osalejad saavad stardinumbri jooksjate rivi lõpuosas.

Korraldajad saadavad nimelise kutse ja tasuta stardikoha kõigile neile meesjooksjatele, kes on lõpetanud vähemalt 40 jooksu ning naistele, kel on kirjas vähemalt 20 osaluskorda. Lisaks saab nimelise kutse jooksu 11-kordne võitja Pavel Loskutov.

 

Lisaks: Kõigi aegade osaluskordade tabelis võib esineda vigu, sest inimesed on aastate jooksul vahetanud nime või on mõnel aastal kirjutatud nimi protokolli valesti. Palume vigade eest vabandust ja palume kõik teated võimalike eksituste kohta saata e-posti aadressile suurjooks@viljandi.ee

13.02.2024

95. juubelijooksu II registreerimisvoor lõpeb kolmapäeval 14.02!

Talv veel möllab väljas, aga kauaks sedagi enam. Hea uudis on see et varsti on kõik jooksusõbrad talveunest ärkamas ja vot siis läheb mölluks. Kui sul on hea sõber, kes on veel talveunes, kuid käib igal aastal Viljandi Järvejooksul, aita ta regad...
07.09.2023

Tallinna maratonil sünnib osalevate maade rekord

PRESSITEADE 7. september 2023   Tallinna Maraton on esmakordselt kõrge rahvusvahelise reitinguga jooksuvõistluseks, meelitades nädalavahetusel starti nii Eesti parimaid pikamaajooksjaid kui kiireid külalisvõistlejaid tuntud ja eksootili...
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee
   ...