Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

Uudised

29.04.2019

Hulk vastuseid - Kust saada number? Kuhu parkida auto?

Ümber Viljandi järve jooks toob igal aastal 1. mail Viljandi staadionile kokku enam kui 5000 inimest. Nende seas on nii osalejad kui pealtvaatajad ning selle sigina-sagina eel on mõistlik mõned olulised ja olmelised teemad endale selgeks teha. Enne staadionile tulekut on mõistlik läbi lugeda ka juhend, sest paljud küsimused on selles vastatud.

Kust saab numbri?

Stardinumbreid hakatakse jagama esmaspäeval Viljandi spordihoones. Numbrite jagamine algab kell 15 ja lõpeb kell 20.

Teisipäeval kolitakse numbrid staadioni kõrval asuvasse parklasse ning seal hakatakse stardinumbreid jagama kell 16 ja staadioni ette rajatud telk suletakse kell 20. Kolmapäeval, 1. mail avatakse registreerimistelk kell 9 ning numbreid antakse välja kell 11.45ni. Samas saab ka jooksule registreeruda.

Kuhu parkida auto?

Nii suurt inimesteväge näeb Viljandi staadion ühe korra aastas ning seetõttu on autode parkimine probleem. Järve ääres, staadioni vahetus läheduses on suured parklad, kus korraldajad aitavad võistluspäeval kohta leida. Palju kavalam on aga leida autole parkimiskoht kesklinnas ning tulla staadionile mööda trepimäge. Kavalam on selline otsus seepärast, et pärast jooksu parklast lahkumine võtab järve ääres väga palju aega. Kui sajad autod üritavad üsna ühel ajal parklast välja pääseda, tähendab see ummikuid ja ootamist. Linnas sellist muret ei ole.

Parkimisele ja sellele kuluvale ajale peaks mõtlema ka teisipäeval lastejooksule tulles. Oodata on ligi tuhande lapse saabumist ning see tähendab, et kella poole ühe ajal võib järveäärsetes parklates tekkida ummikuid.

Kus saab lastejooksule stardinumbreid?

Stardinumbri saamiseks tuleb minna teisipäeval alates kella 16.30-st staadionile, otsida üles peatribüüni taga olev registreerimisala ning küsida sealt lapsele stardinumber. Seejärel tuleb selgeks teha, millal on lapse stardiaeg ning minna õigel ajal stardikoridori.

Tänavu on esimene start kärudele, teine start on 1-3aastastele lastele ning joost võib koos saatjaga. Edasi peavad lapsed jooksma iseseisvalt. Distantsi pikkuse 1-9aastastele lastele on 300 meetrit ning 10-12aastastele 700 meetrit.

Kus saab riietuda, asjad jätta ja pesta?

1. mail on staadionil olemas telk riietumiseks ning pakihoid. Pesta saab kesklinnas. Naistele on avatud spordihoone ja meestele linnasaun asukohaga Kaalu tänav 9. Saunad on avatud kell 13-16.

Kas süüa saab?

1. mail saab pärast jooksu suppi.

Midagi veel?

Stardi eel pääseb stardikoridori vaid tribüüni poolt. Sellega tuleb arvestada, et õigeks hetkeks oma stardigruppi pääseda.

13.02.2024

95. juubelijooksu II registreerimisvoor lõpeb kolmapäeval 14.02!

Talv veel möllab väljas, aga kauaks sedagi enam. Hea uudis on see et varsti on kõik jooksusõbrad talveunest ärkamas ja vot siis läheb mölluks. Kui sul on hea sõber, kes on veel talveunes, kuid käib igal aastal Viljandi Järvejooksul, aita ta regad...
07.09.2023

Tallinna maratonil sünnib osalevate maade rekord

PRESSITEADE 7. september 2023   Tallinna Maraton on esmakordselt kõrge rahvusvahelise reitinguga jooksuvõistluseks, meelitades nädalavahetusel starti nii Eesti parimaid pikamaajooksjaid kui kiireid külalisvõistlejaid tuntud ja eksootili...
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee
   ...