Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

Uudised

30.04.2019

Ümber Viljandi järve jooksul võistlevad täna lapsed ja teatejooksjad

90. ümber Viljandi järve jooksu võistlused saavad alguse täna kell 17 Viljandi staadionil kui start antakse lastejooksudele ning kell 17.30 lähevad ümber Viljandi järve jooksma teatejooksjad. Viljandi staadionile on täna õhtul oodata ligi 1000 last ning enam kui sadat teatejooksjat. Lapsed jooksevad vastavalt vanusele, kas 300 või 700 meetri pikkusel distantsil. Noorimad startijad on 1-aastased ning vanimad 12-aastased.

Teatejooksust ümber Viljandi järve võtavad osa 10-liikmelised võistkonnad, kus on viis naist ja viis meest. Ühe etapi pikkus on 500-2000 meetrit ning võistlusel saavad osaleda koolide ja ettevõtete esindused.
Teatejooksu korraldaja, jooksutreener Raivo Nõmme seletusel on teatejooks väga hea võimalus teha enne järgmise päeva suurt jooksu lühike, aga intensiivne treening. Lisaks on teatejooks väga hea võimalus ettevõtete spordiklubidel midagi ühiselt teha ning võistlusel ühtse võistkonnana esineda.
Suurjooks ümber Viljandi järve saab stardi tavapäraselt 1. mail kell 12. Esimest korda 1928. aastal startinud jooks on tänavu järjekorras 90. Võistlusele on end kirja pannud üle 3000 jooksja ja enam kui 500 kepikõndijat. Osalejate hulk suureneb veel paari viimase päeva jooksul, sest jooksule registreerumine jätkub terve tänase päeva ja 1. mai ennelõuna.
Ümber Viljandi järve jooksu rajameistri, jooksutreener Einar Kaigase sõnul on tänavused rajaolud väga head ning oodata on kiiret jooksu. Ka kõige märjemad rajalõigud on sel kevadel üsna ära kuivanud. Ilmaprognoosi järgi on oodata sooja ja kuiva ilma.
Favoriitidest on rajale oodata jooksu kolmekordset võitjat Keenia meest Ibrahim Mukungat, kes mõni päev tagasi võitis Kõrvemaa jooksu. Nelja aastase vaheaja järel on stardis tagasi jooksu kahekordne võitja Roman Fosti ning oma esimest võitu läheb püüdma seni teise ja kolmanda kohaga leppinud Tiidrek Nurme.
Naistest on oodata tulist võitlust Eesti parima keskmaajooksja, Viljandi järvejooksul esmakordselt startiva Liina Tšernovi ja mulluse võitja, 14-aastase Luna-Aleksandra Lagoda vahel. Neile püüab konkurentsi pakkuda jooksu paari aasta tagune võitja Liina Luik.
Ümber Viljandi järve jooks on Eesti vanim järjepidevalt peetav rahvaspordivõistlus.

01.12.2023

Registreerimine 95. Suurjooksule ümber Viljandi järve on avatud!

Hea jooksusõber!   Suurjooks ümber Viljandi järve on pikemate traditsioonidega järjepidevalt toimuv jooks Eestis, mis esmakordselt toimus 1928.a. Traditsiooni on edasi kantud ja 95. Suurjooks ümber Viljandi järve ei ole enam kaugel! Nagu...
07.09.2023

Tallinna maratonil sünnib osalevate maade rekord

PRESSITEADE 7. september 2023   Tallinna Maraton on esmakordselt kõrge rahvusvahelise reitinguga jooksuvõistluseks, meelitades nädalavahetusel starti nii Eesti parimaid pikamaajooksjaid kui kiireid külalisvõistlejaid tuntud ja eksootili...
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee
   ...