Suurjooks ümber Viljandi järve
et en

Uudised

30.04.2019

Ümber Viljandi järve jooksul võistlevad täna lapsed ja teatejooksjad

90. ümber Viljandi järve jooksu võistlused saavad alguse täna kell 17 Viljandi staadionil kui start antakse lastejooksudele ning kell 17.30 lähevad ümber Viljandi järve jooksma teatejooksjad. Viljandi staadionile on täna õhtul oodata ligi 1000 last ning enam kui sadat teatejooksjat. Lapsed jooksevad vastavalt vanusele, kas 300 või 700 meetri pikkusel distantsil. Noorimad startijad on 1-aastased ning vanimad 12-aastased.

Teatejooksust ümber Viljandi järve võtavad osa 10-liikmelised võistkonnad, kus on viis naist ja viis meest. Ühe etapi pikkus on 500-2000 meetrit ning võistlusel saavad osaleda koolide ja ettevõtete esindused.
Teatejooksu korraldaja, jooksutreener Raivo Nõmme seletusel on teatejooks väga hea võimalus teha enne järgmise päeva suurt jooksu lühike, aga intensiivne treening. Lisaks on teatejooks väga hea võimalus ettevõtete spordiklubidel midagi ühiselt teha ning võistlusel ühtse võistkonnana esineda.
Suurjooks ümber Viljandi järve saab stardi tavapäraselt 1. mail kell 12. Esimest korda 1928. aastal startinud jooks on tänavu järjekorras 90. Võistlusele on end kirja pannud üle 3000 jooksja ja enam kui 500 kepikõndijat. Osalejate hulk suureneb veel paari viimase päeva jooksul, sest jooksule registreerumine jätkub terve tänase päeva ja 1. mai ennelõuna.
Ümber Viljandi järve jooksu rajameistri, jooksutreener Einar Kaigase sõnul on tänavused rajaolud väga head ning oodata on kiiret jooksu. Ka kõige märjemad rajalõigud on sel kevadel üsna ära kuivanud. Ilmaprognoosi järgi on oodata sooja ja kuiva ilma.
Favoriitidest on rajale oodata jooksu kolmekordset võitjat Keenia meest Ibrahim Mukungat, kes mõni päev tagasi võitis Kõrvemaa jooksu. Nelja aastase vaheaja järel on stardis tagasi jooksu kahekordne võitja Roman Fosti ning oma esimest võitu läheb püüdma seni teise ja kolmanda kohaga leppinud Tiidrek Nurme.
Naistest on oodata tulist võitlust Eesti parima keskmaajooksja, Viljandi järvejooksul esmakordselt startiva Liina Tšernovi ja mulluse võitja, 14-aastase Luna-Aleksandra Lagoda vahel. Neile püüab konkurentsi pakkuda jooksu paari aasta tagune võitja Liina Luik.
Ümber Viljandi järve jooks on Eesti vanim järjepidevalt peetav rahvaspordivõistlus.

02.05.2024

95. Suurjooksu ümber Viljandi järve võitsid Leonid Latsepov ja Laura Maasik

Leonid Latsepov võttis väärt Suurjooksu võidu. Jooksu võit tuli ajaga 36.59. Teiseks tuli  Keenia jooksja Julius Muriuki, kes jäi Latsepovist kahe sekundi kaugusele. Kolmanda koha saavutas Olavi Allase (37.25), kes aga noppis mõlema vahefiniši võ...
22.04.2024

Liikluskorralduse muudatus seoses 01.05.2024 toimuva Suurjooksuga ümber Viljandi järve

TEAVITAME TEID, ET 01.05.2024 TOIMUB 95. SUURJOOKS ÜMBER VILJANDI JÄRVE Seoses sellega on 01.05.2024 häiritud liiklus: Tartu tn Kösti ristmiku ja Järve tn vahelisel lõigul ning Aasa tn parklas. Aasa tn parkla on suletud tavaliikluseks 01.05 k...
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee
   ...