et en

Uudised

01.05.2019

Ümber Viljandi järve jooksu võit läks neljandat aastat järjest Keeniasse

90. korda peetud ümber Viljandi järve jooksu võit läks ajaloos kaheksandat korda Eestist välja ning selle sai neljandat aastat järjest Keenia jooksja Ibrahim Mukunga Wachira. Tema võiduaeg 36.51 on ühe sekundi võrra kiirem kui aasta tagasi.

Teine ja kolmas koht jäid Eestisse. Poodiumi teisele astmele jõudis ajaga 37.05 jooksu nelja aasta tagune võitja Roman Fosti, kes edestas kahe sekundiga Ilja Nikolajevit. Jooksu esimesel poolel püüdis just Nikolajev pakkuda Keenia mehele konkurentsi ning jooksu viiendal kilomeetril olevasse vaheajapunkti Orika sillal jõudsid Mukunga ja Nikolajev koos. Sekundilise eduga võttis vahefiniši võidu Keenia mees. Koos Mukunga ja Nikolajeviga jõudis Orikale ka Tiidrek Nurme, kes aga seejärel üsna peatselt jooksu pooleli jättis.
Järve vastaskaldal olevatel põldudel hakkas Mukunga konkurendilt eest ära libisema ning samal ajal jõudis Fosti Nikolajevile järele. Võit läks 14-sekundilise eduga Keeniasse, Roman Fosti edestas aga kahe sekundiga Ilja Nikolajevit. Parima viljandlase tiitli jooksis välja ajaga 40.39 kaheksanda koha saanud Ülari Kais.
Naistest sai võidu esimest korda järvejooksul osalenud Liina Tšernov, kes lõpetas ajaga 43.05 ja oli kokkuvõttes 25. kohal. Teise koha saavutas jooksu mõne aasta tagune võitja Liina Luik, kes lõpetas ajaga 43.56 ja oli üldarvestuses 35. kohal. Naiste kolmanda koha sai Olga Andrejeva 44.45.Selle aasta jooksust jäi kõrvale eelmise aasta võitja, 14-aastane Luna-Aleksandra Lagoda.
Eestist välja on ümber Viljandi järve jooksu võit läinud kaheksal korral, kolmel korral Lätti ja ühel korral Venemaale ja neli korda Keeniasse. Mukungal on nüüd Viljandi järvejooksult kirjas neli võitu ja üks teine koht.
Tänavune jooks peeti väga kuivades tingimustes ja sooja ilmaga. Ka tuul puhus jooksjatele üldiselt soodsas suunas, sest järve vastaskalda lagedatel väljadel puhus tuul jooksjatel selja tagant.
Ümber Viljandi järve jooksu stardiprotokolli järgi startis 1. mail jooksule ja kepikõnnile ligi 3700 meest ja naist. Jooksule läks 3112 ning kepikõnnile 550 osalejat. Eilsel lastejooksul osales 939 last, mis on samuti uus osalejate rekord. Teatejooksust võttis osa 180 jooksjat. Seega oli kahel päeval jooksmas või kõndimas kokku 4781 osalejat, mida on 40 võrra enam kui aasta tagasi.
Osaluskordade rekordi viis uutesse kõrgustesse Benno Viirandi, kes 85-aastasena lõpetas ümber Viljandi järve jooksu 61. korda. Viirandi läbis distantsi ajaga 2:01.43.

13.02.2024

95. juubelijooksu II registreerimisvoor lõpeb kolmapäeval 14.02!

Talv veel möllab väljas, aga kauaks sedagi enam. Hea uudis on see et varsti on kõik jooksusõbrad talveunest ärkamas ja vot siis läheb mölluks. Kui sul on hea sõber, kes on veel talveunes, kuid käib igal aastal Viljandi Järvejooksul, aita ta regad...
07.09.2023

Tallinna maratonil sünnib osalevate maade rekord

PRESSITEADE 7. september 2023   Tallinna Maraton on esmakordselt kõrge rahvusvahelise reitinguga jooksuvõistluseks, meelitades nädalavahetusel starti nii Eesti parimaid pikamaajooksjaid kui kiireid külalisvõistlejaid tuntud ja eksootili...
Suurjooks ümber Viljandi järve Telefon: +372 4351575 E-post: suurjooks@viljandi.ee